Chcesz wyrobić paszport? Najbliższy wolny termin wizyty pod koniec sierpnia

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie
Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Zainteresowanie wyrobieniem paszportu w całym kraju jest gigantyczne. Aby złożyć wniosek o paszport, trzeba najpierw zarezerwować kolejkę online. W Lublinie wolnych miejsc nie ma aż do końca sierpnia.

Kolejki po paszport w Lublinie

Osoby, które chcą złożyć wniosek o wydanie paszportu w oddziale ds. paszportów przy ul. Lubomelskiej 1-3 w Lublinie muszą uzbroić się w cierpliwość… W oddziale ds. paszportów funkcjonuje elektroniczny system rejestracji, który pozwala umówić wizytę najdalej do 19 października.

Niestety, ale wszystko wskazuje na to, że jeśli choćby dziś ktokolwiek chciał zdążyć z wyrobieniem paszportu na wakacje, to ma marne szanse… Wszystkie terminy są zajęte do końca sierpnia. Najbliższy wolny termin (stan na 4 kwietnia, godz. 16:00) jest na 30 sierpnia.

Żeby odebrać paszport, też trzeba zarezerwować termin

Co istotne, gotowego paszportu także nie można odebrać „z marszu”. Żeby odebrać dokument, również trzeba zarezerwować termin. W tym przypadku w Lublinie – w poniedziałek 4 kwietnia 2022 termin można było zarezerwować na końcówkę kwietnia: od 25 kwietnia.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Z wyrobiebiem paszportu w lublinie nie ma zadnego problemu. Ludzie poklepali terminy, a potem przyszli do urzedu „na jana”. Zarezerwowanych terminow nie da sie zwolnic, wiec kolejka sie sztucznie rozrasta. 28 marca spedzilem raptem 30 min w kolejce.

  2. Potwierdzam. Pojechałam rano i o 8:30 miałam złożony wniosek. Wszystko przebiegło sprawnie. Nie rozumiem czemu mają służyć takie artykuły.