Charytatywny X Mikołajkowy Bieg dla Alicji Wieczorek. Pobiegną przebrani za mikołajów, śnieżynki, renifery, elfy!

Bieg Mikołajkowy
X Jubileuszowy Bieg Mikołajkowy - Zaproszenie | fot. Biegający Świdnik

2 grudnia 2023 roku odbędzie się w Świdniku Jubileuszowy X Charytatywny Bieg Mikołajkowy, którego celem jest wsparcie 10-letniej Alicji Wieczorek. Ta coroczna impreza ma charakter dobroczynny, a zebrane fundusze z tegorocznej edycji zostaną przekazane na rzecz Alicji. Organizatorzy zachęcają do udziału w biegu i wsparcia tej szlachetnej inicjatywy, która odbędzie się 2 grudnia 2023 roku.

Biegam, bo lubie… pomagać — jest ku temu świetna okazja

Osobą, do której kierowana jest pomoc z biegów to Alicja. Mała wojowniczka, która przyszła na ten świat jako wcześniak. Przebyła wiele trudności.

Najważniejszym celem rodziców dziewczynki jest, aby Alicja mogła pozostać z nimi przez jak najdłuższy czas i osiągnęła maksymalną samodzielność oraz sprawność w przyszłości. Ich priorytetem jest zminimalizowanie bólu, wysiłku, dysfunkcji i ograniczeń, z którymi Alicja — boryka się na co dzień. Ich głównym zamiarem jest, aby wspomóc Alicję i jej rodziców w procesie leczenia i rehabilitacji.

Ulotka X jubileuszowy Bieg MIkołajowy
Ulotka ze szczegółami imprezy | fot. Biegający Świdnik

Wszystkie fundusze zebrane podczas Jubileuszowego X Charytatywnego Biegu Mikołajkowego zostaną przekazane na rzecz Alicji Wieczorek, co ma na celu wesprzeć ich wysiłki w zapewnieniu dziewczynce jak najlepszej opieki i wsparcia medycznego.

Historia dziewczynki, której nie dawano szans na przeżycie

Urodziła się jako skrajny wcześniak w 5 miesiącu ciąży. Nie dawano jej szans na przeżycie, lecz ta „mała wojowniczka” bardzo chciała żyć na przekór logice i rokowaniom. Ala przeszła niezliczoną ilość operacji, przed którymi rodzice wielokrotnie żegnali się ze swoją księżniczką, co było dla nich bardzo trudne. Dziewczynka zebrała całą pulę powikłań, schorzeń i dysfunkcji, jakie wcześniactwo mogło jej zostawić. Jest dzieckiem niewidomym z porażeniem mózgowym. Ma niewykształconą nerkę, którą trzeba będzie w przyszłości usunąć. Przeszła przez perforację jelita, które skutkowały stomią. Nie je samodzielnie i nie przyjmuje pokarmów stałych. Choruje na zakrzepicę — w żyle głównej ma balotujący zakrzep, który jest jak tykająca bomba. Przeszłą dwie sepsy, wylew, operację serca i można by tak wymieniać bez końca…

Jak zapisać się na X Jubileuszowy Bieg Mikołajkowy?

By wziąć udział w biegu, trzeba zarejestrować się przez Internet na stronie zapisów. Wymagania dla uczestników to ukończone 15 lat. W formularzu zapisu należy wybrać dostępne parametry zgodne z naszą sytuacją min.:

  • klasyfikacja Mieszkańca Powiatu Świdnickiego
  • typ zawodów: bieg lub marsz nordic walking.

ZAPISY: https://frslublin.pl

Zgłoszenia on-line (e-zgłoszenia) będą przyjmowane do dnia 28 listopada 2023 r (wtorek) 
do godziny 23:59 lub do wyczerpania limitu miejsc.

Po tym terminie zapisy do biegu będą możliwe tylko w Biurze Zawodów
w dniu 1 grudnia 2023 r. (piątek) w godz: 17.30 – 20.00 w MOK Świdnik.

Jubileuszowa X edycja biegu odbędzie się na dystansie 5 km. Jako pierwsi wystartują biegacze a minutę później osoby z marszu nordic walking.

Ulotka o imprezie biegowej Świdnik
Szczegóły imprezy biegowej w Świdniku | fot. Biegający Swidnik

Pakiety Startowe na X Jubileuszowy Bieg Mikołajkowy

Wysokość opłaty startowej wynosi 50 zł, jeśli zostanie ona uiszczona do 6 listopada 2023 r.
oraz 60 zł jeśli zostanie ona uiszczona po 6 listopada 2023 r.

Można biec w drużynie. Dla drużyn przewidziano dodatkowe klasyfikacje i nagrody dla miejsc I-III min.:

  • Nie liczą się czasy uczestników tylko ilość osób zapisanych pod tą samą nazwą,
  • które ukończą Bieg lub Marsz Nordic Walking.

Oczywiście nie zapominamy o najszybszych zawodnikach oraz o mieszkańcach powiatu świdnickiego dla nich także będzie klasyfikacja pucharowa I-III.

Świąteczny piknik dla każdego — nie tylko bieganie nam w głowach 🙂

Podczas Jubileuszowego X Charytatywnego Biegu Mikołajkowego, będzie prowadzona zbiórka pieniędzy do puszek. Dodatkowo, na miejscu dostępne będą różnorodne przysmaki, takie jak kawa, herbata oraz pyszne ciasta. Dla tych, którzy poszukują prezentów, świątecznych upominków — puzli książek, świątecznych ozdób.

To jedyna okazja, aby zobaczyć tak wielu Mikołajów, Reniferów i Śnieżynek w jednym miejscu, tworząc wyjątkową atmosferę świąteczną.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.