Charakterystyczny budynek 'witający’ podróżnych wychodzących z tunelu dworca PKP zostanie zlicytowany przez komornika

Dawny hotel przy ul. 1 Maja 44 zostanie zlicytowany przez komornika
Dawny hotel przy ul. 1 Maja 44 zostanie zlicytowany przez komornika | fot. Dominik Wąsik

Komornik sądowy ponownie wystawił na sprzedaż charakterystyczny budynek obok budynku dworca PKP i Dworca Lublin. Dawniej funkcjonował w nim hotel. Od lat stoi pusty. Teraz jest do kupienia.

Budynek dawnego hotelu do kupienia

Chodzi o 4-piętrowy budynek przy ul. 1 Maja 44 (u zbiegu skrzyżowania ul. 1 Maja i ul. Pocztowej), którego właścicielem jest warszawska spółka. Nieruchomość ma charakter komercyjny. Oznacza to, że może pełnić funkcje biurowe, usługowe i handlowe. Powierzchnia użytkowa to niecałe 900 mkw.

Budynek od lat stoi pusty i straszy podróżnych, którzy wychodzą z tunelu dworca PKP. Dawniej w budynku funkcjonował hotel. Jeszcze do niedawna na parterze budynku działał lokal gastronomiczny Bistro Po Kolei, jednak i on już się zamknął.

Charakterystyczny budynek przy ul. 1 Maja 44 wystawiony na licytację komorniczą
Charakterystyczny budynek przy ul. 1 Maja 44 wystawiony na licytację komorniczą | fot. Dominik Wąsik

Nieruchomość została ponownie wystawiona na licytację przez komornika sądowego. Ostatnia licytacja komornicza tego budynku miała miejsce w 2018 roku. Wartość nieruchomości w licytacji oszacowano na 3,9 mln zł. Cena wywoławcza jest równa 3/4 wartości, czyli 2 925 000 zł.

Od osób przystępujących do licytacji wymagana jest rękojmia w wysokości 390 tys. zł. Licytacja została zaplanowana na 10 maja w budynku Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie z siedzibą przy Konrada Wallenroda 4d.

Na licytację komorniczą ma trafić prawo własności budynku, jak również prawo użytkowania wieczystego działki, która należy do miasta. 

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Kto wyburzy tego wymiotnego potwora powinien zostać honorowym obywatelem miasta.