Chaos na skrzyżowaniu, miasto rozkłada ręce. Mieszkańcy proszą o interwencję

img 20190717 113550
Na skrzyżowaniu Krańcowej z Dulęby nie działa sygnalizacja | fot. czytelnik Rafał

Mieszkańcy się niecierpliwią i pytają, kiedy zaczną działać światła na gotowej od prawie roku sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Krańcowa, Dulęby i Elektryczna.

Chodzi o sygnalizację świetlną zlokalizowaną na skrzyżowaniu u zbiegu Krańcowej, Elektrycznej i Dulęby, której budowa zakończyła się we wrześniu 2018 roku. Od tamtej pory światła na skrzyżowaniu nie zaświeciły się ani razu.

Kiedy zostaną uruchomione światła na skrzyżowaniu Krańcowa – Dulęby? Infrastruktura jest gotowa od września ubiegłego roku. Czekany na niefunkcjonującą od lat zieloną falę?” – zadaje pytanie nasz czytelnik Rafał.

Za budowę świateł odpowiadała warszawska firmą Qumak, z która miasto Lublin pod koniec stycznia br. zerwało umowę. Powody zakończenia współpracy stały po stronie wykonawcy, który ogłosił upadłość.


Czytaj więcej: Problem z zieloną falą w Lublinie. Miasto zerwało umowę z firmą


Fakt upadłości generalnego wykonawcy, który miał realizować rozbudowę Systemu Zarządzania Ruchem i toczące się postępowania przed sądem utrudniają szybkie zakończenie budowy i uruchomienie sygnalizacji w tym miejscu” – komentuje Karol Kieliszek, rzecznik Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie.

Mieszkańcy okolicznych bloków irytują się tą sytuacją. W godzinach szczytowych mają problem z wjazdem i wyjazdem z ul. Dulęby i ul. Elektrycznej.

Ratusz nie potrafi jednak wskazać, kiedy uruchomienie sygnalizacji może nastąpić. – „Prowadzimy w tej sprawie rozmowy z podwykonawcami, ale trudno mi powiedzieć w tym momencie, kiedy uda się tę kwestię rozstrzygnąć. Podwykonawcy również czekają na rozstrzygnięcia wynikające z upadłości generalnego wykonawcy” – wyjaśnia Kieliszek.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Najlepiej postawić światła na każdym skrzyżowaniu. Będzie więcej debili jeździć którzy jak wyłączy się światła nie wiedzą jak jechać. A miasto się rozkorkuje.

  2. Niebywale ważne skrzyżowanie. Schadzki Anieli do Jadwigi na sobotni sernik z rosą utrudniają te pieruńskie auta. Aniela opuszczając lokal mieszkalny, żegna się z życiem bo nie wi czy wróci 😀 Zaś gdyby Aniela widziala zielonego ludzika na w sygnalizatorze, to wtedy przecież otwierają się bariery autochłonne i ona juz nie musi sie martwić czy coś ją potrąci. Te rozwiazanie na pewno poprawi płynność ruchu na bądź co bądź bardzo fajnej trasie łączącej Bronowice z Wrotkowem i Czubami. Mój wywód zakończę słowami ” włącz światła-wyłącz myślenie „.