Ceny paliw w Lublinie poniżej 4 zł. Gdzie opłaca się tankować? [LISTA STACJI]

stacja benzynowa tankowanie
Zdjęcie ilustracji: pixabay.com

Tak tanio na stacjach paliw nie było od kilku dobrych lat. W ostatnim tygodniu kolejny raz spadły ceny paliw. Poniżej 4 zł jest już nie tylko diesel, ale również benzyna bezołowiowa Pb95.

Paliwa są w Polsce coraz tańsze. Taka wiadomość z pewnością ucieszy kierowców. Ceny paliw – wraz ze spadającą ceną baryłki ropy naftowej, systematycznie lecą w dół.

Największą zmianę przy dystrybutorze paliw odczują kierowcy tankujący olej napędowy. Obecnie za litr oleju napędowego na lubelskich stacjach zapłacimy średnio 3,50 zł/l.

Systematycznie tanieje też benzyna bezołowiowa 95, choć tu tempo obniżek jest wyraźnie wolniejsze niż w przypadku diesla. W tym tygodniu popularna 95-tka kosztuje 3,90 zł/l. To mniej niż w ubiegłą środę i jej średnia ogólnopolska cena w naszym notowaniu spada poniżej poziomu 4 złotych pierwszy raz od maja 2009 r.

Polityczne przepychanki i plany wprowadzenia kilku nowych ustaw podatkowych miały sprawić, że wszyscy dostaniemy mocno po kieszeni. Tymczasem ceny paliwa z tygodnia na tydzień stają się niższe, a wizyty na stacjach benzynowych nie pustoszą domowego budżetu tak, jak jeszcze kilka miesięcy temu.

Będzie jeszcze taniej

Nadpodaż nie zniknie w przeciągu najbliższego półrocza, a zatem szanse na dalsze obniżki są spore. Szacowane średnie w roku 2016 powinny ulokować się na poziomie 4,18 zł/l dla Pb95 i 3,69 zł/l dla ON, więc o kilkadziesiąt groszy niżej niż w roku, który właśnie się kończy.

Ile zapłacimy za paliwo na lubelskich stacjach?

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.