Ceny paliw w górę. Czy kierowcy mogą liczyć w najbliższym czasie na tańsze tankowanie?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Ceny paliw. Wielu kierowców oczekuje z nadzieją na spadki cen przy dystrybutorach. Analitycy nie spodziewają się obniżek stawek za tankowanie, ale tempo wzrostu cen powinno wyhamować.

„W ostatnich dniach możemy mówić o pewnej poprawie marż detalicznych i dlatego o wyraźniejszych spadkach na stacjach nie powinniśmy myśleć. Pewnym pocieszeniem może być zapewne jednak porównanie z wakacjami minionego roku; wtedy to litr Pb95 kosztował 5,11 zł/l, a litr ON – 5,03 zł/l” – czytamy w komunikacie e-petrol.pl.

Prognoza cen paliw na stacjach od 17 do 23 sierpnia 2020 r. nie jest spadkowa – dla benzyny 98-oktanowej eksperci spodziewają się cen z przedziału 4,64-4,75 zł/l, a dla Pb95 ceny wyniosą 4,32-4,43 zł/l. W przypadku oleju napędowego oczekiwany poziom cen wyniesie 4,23-4,34 zł/l. W przypadku autogazu spodziewają się stabilności i cen z przedziału 1,97-2,04 zł/l.

Kiedy obniżka cen paliw na stacjach?

„Obserwowane na rynku ropy naftowej niewielkie wahania cen przekładają się na rynek hurtowy, stąd w ostatnich dniach zmienność cen w hurcie także znacznie zmalała. Daje ona w sumie kilkugroszowe zmiany cen na litrze, efektem czego są podwyżki cen na stacjach” – czytamy w komunikacie analityków BM Reflex.

„Ze względu na poprawę marż detalicznych potencjał do dalszych wzrostów cen na stacjach wydaję się ograniczony. Jest szansa, że w ostatnich tygodniach wakacji sytuacja na stacjach nie pogorszy się, a ceny pozostaną stabilne” – wyjaśniają Urszula Cieślak i Rafał Zywert z BM Reflex.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.