Ceny paliw na stacjach znowu w górę. Diesel najdroższy od 8 miesięcy

paliwo tankowanie stacja paliw
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Tankowanie jest coraz droższe. Na stacjach ceny paliw systematycznie drożeją od czterech tygodni. Cena diesla na stacjach paliw jest najwyższe od 8 miesięcy.

Analitycy e-petrol.pl informują, że notowania ropy Brent przekroczyły w mijającym tygodniu psychologiczną barierę 50 dolarów, co oznacza, że kierowcy w Polsce muszą się liczyć z tym, że przedświąteczne tankowanie może być droższe.

Tankowanie coraz droższe

Na stacjach paliwa drożeją od czterech tygodni. Od połowy listopada ceny benzyny bezołowiowej 95 i oleju napędowego wzrosły o 10 i 12 groszy. Benzyna 95-oktanowa kosztuje obecnie średnio 4,47 zł/l, a olej napędowy 4,40 zł/l. W przypadku diesla tak wysoką cenę na stacjach ostatni raz notowaliśmy na koniec marca tego roku.

„Dynamika zmian na rynku paliw nie jest duża, ale trend jest jednoznaczny i w najbliższych dniach nie ma raczej co liczyć na odwrócenie zwyżkowej tendencji” – komentują analitycy e-petrol.pl.

Prognoza dla detalicznego rynku paliw przygotowana przez e-petrol.pl na kolejny tydzień zakłada następujące przedziały cenowe dla poszczególnych gatunków paliw: 4,42-4,51 zł/l dla 95-oktanowej benzyny, dla diesla 4,38-4,49 zł/l i 2,10-2,17 zł/l dla autogazu.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.