Ceny paliw na stacjach spadają. Trend może się utrzymać do końca roku

Stacja benzynowa | fot. shutterstock

Niewykluczone, że tendencja spadających cen na stacjach paliw może utrzymać się do Świąt Bożego Narodzenia. Ceny paliw spadają, ale jest drożej niż rok temu.

OPEC wraz ze swoimi sojusznikami uzgodnili, że ograniczą produkcję ropy naftowej o 1,2 mln baryłek dziennie. Po ogłoszeniu tej decyzji cena surowca na światowych giełdach zaczęła minimalnie spadać. Jak się to odbije w najbliższym czasie na cenach na stacjach paliw?

Początek grudnia przyniósł zauważalny spadek cen paliw na rynku detalicznym. Średnia cena benzyny Pb95 wynosi 4,84 zł/l. Za benzynę Pb98 musimy zapłacić w granicach 5,12-5,25 zł/l. Cena oleju napędowego ON oscyluje w granicy 5,09-5,19 zł/l, a autogaz LPG 2,36-2,45 zł/l.

Pomimo wyraźnych obniżek cen, marże na sprzedaży paliwa utrzymują się na rekordowo wysokich poziomach. To daje realne podstawy do tego, aby oczekiwać dalszej przeceny na stacjach.

Niewykluczone, że niższe ceny paliw utrzymają się do Świąt Bożego Narodzenia. Ich spadek ma związek z coraz niższym kosztem zakupu ropy naftowej.

Źródło: e-petrol.plWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.