Centrum Historii Sportu zmienia swoją lokalizację. Poprzednie pomieszczenie było zbyt małe

Centrum Historii Sportu w Arenie Lublin zmienia lokalizację
Centrum Historii Sportu w Arenie Lublin zmienia lokalizację | fot. MOSiR

Kilka dni temu na popularnym portalu ogłoszeniowym pojawiło się ogłoszenie o wynajmie pomieszczenia w stadionie Arena Lublin, w którym jeszcze do niedawna działało Centrum Historii Sportu. Wiemy, dokąd i dlaczego przeniosło się muzeum lubelskiego sportu.

Lokal do wynajęcia w Arenie Lublin

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zarządza miejskim stadionem Arena Lublin, szuka najemcy dla lokalu, w którym jeszcze do niedawna działało Centrum Historii Sportu. Chodzi o 227 mkw. powierzchni z niezależnym wejściem, antywłamaniowymi roletami i klimatyzacją. Miesięczny czynsz, jaki MOSiR chce za ten lokal, to 7 945 zł + opłaty.

Warto przypomnieć, że na przełomie stycznia i lutego cały parking wokół Areny Lublin będzie objęty opłatami. Więcej przeczytasz tu: Ostatnie dni bezpłatnego parkowania przy Arenie Lublin. EuroPark zainstaluje parkomaty

Nowa lokalizacja Centrum Historii Sportu

Co się stało z Centrum Historii Sportu? Odpowiedzi na to pytanie zaczęło szukać w sieci wielu mieszkańców. Ani na stronie muzeum lubelskiego sportu, ani stadionu brak jest informacji o zamknięciu obiektu lub zmianie lokalizacji. Postanowiliśmy odezwać się w tej sprawie do zarządcy miejskiego stadionu.

„Centrum Historii Sportu zmienia swoją lokalizację, choć nadal pozostanie na stadionie Arena Lublin. Centrum przenosi się do nowego lokalu w obrębie stadionu – przestronnego pomieszczenia tuż obok wjazdu na parking VIP i wejścia na trybunę główną stadionu” – informuje Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR.

Nowy lokal jest znacznie większy od poprzedniego.

„W nowym miejscu będzie jeszcze więcej miejsca, które pozwoli na lepszą i ciekawszą ekspozycję zbiorów Centrum. Będzie tu także więcej przestrzeni na potrzeby organizacji licznych wydarzeń, które cyklicznie odbywają się w CHS: promocji książek i innych wydawnictw poświęconych lubelskiemu sportowi czy spotkań ze znanymi sportowcami, a także legendami lubelskiego sportu” – przyznaje rzecznik spółki.

Lepsze skomunikowanie

„Nowa przestrzeń Centrum poprawi także komfort oglądania zbiorów przez uczestników licznych wycieczek, szkolnych i nie tylko, które regularnie odwiedzają centrum i stadion Arena Lublin. Dodatkowo przeniesienie CHS w obręb trybuny głównej ułatwi komunikację po stadionie w trakcie tych wycieczek, bo większość atrakcji objętych programem wycieczek mieści się właśnie w tej części obiektu i nie będzie konieczne przechodzenie na drugą stronę stadionu” – mówi Miłosz Bednarczyk.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.