Styczeń to szczególny czas w roku, w którym niezwykły nacisk kładzie się na edukowanie w temacie profilaktyki raka szyjki macicy. Kampanię Pink Lips Project, która na znak solidarności z ciężko chorującymi propaguje pomalowane na różowo usta, wspiera VIVO! Lublin.
Rak szyjki macicy jest przyczyną śmierci pięciu kobiet dziennie w Polsce. Zajmujemy pierwsze niechlubne miejsce w Europie pod względem liczby zachorowań na raka szyjki macicy. Chociaż rak szyjki macicy w początkowym stadium, tzw. stadium przedinwazyjnym, jest prawie całkowicie uleczalny, to umieralność z powodu RSM jest wciąż wysoka.
Pink Lips Project to akcja profilaktyczno-edukacyjna, mająca na celu zwrócenie uwagi na problem wysokiej liczby zachorowań na raka szyjki macicy wśród młodych kobiet.
Na znak solidarności z paniami walczącymi z tą niezwykle ciężką chorobą, propagowany jest symbol jedności i wsparcia – Pink Lips. Pomalowane na różowo usta mają przypominać kobietom o tym, jak ważne są regularne badania i profilaktyka.
Centrum handlowe VIVO! Lublin jest jednym z ważniejszych obiektów w mieście, w którym zdecydowano się wesprzeć wyjątkową inicjatywę. W dniach 20-21 stycznia fasada galerii zostanie podświetlona na kolor różowy, symbolizujący walkę z rakiem szyjki macicy.
„Aktywny udział w życiu miasta oraz wspieranie lokalnych inicjatyw to ważny element działań VIVO! Lublin. Tym razem zachęcamy do wzięcia udziału w kampanii Pink Lips Project, która zorganizowana została w ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. W ramach inicjatywy budynek naszego centrum handlowego zostanie podświetlony na różowo, czym mamy nadzieję, przypomnimy Państwu o niebanalnej roli profilaktyki w zapobieganiu chorobom onkologicznym” – mówi Małgorzata Daca-Gardynik, Dyrektor VIVO! Lublin.
W ramach kampanii Pink Lips Project w VIVO! Lublin odbędzie się również akcja profilaktyczna. Podczas wydarzenia członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny – IFMSA przy pomocy fantomów będą edukowali wszystkich uczestników na temat profilaktyki raka szyjki macicy oraz nowotworu piersi.
Ponadto przeprowadzą podstawowe badania profilaktyczne: pomiar glukozy i ciśnienia tętniczego. Punkt konsultacyjny czynny będzie w dniu 6 lutego, w godz. 16.00-19.00, na placu eventowym (poziom 0).
Ważny temat? Prześlij newsa!
Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.
Bądź na bieżąco z Lublinem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!
Dodaj opinię