Centralny Plac Zabaw od 1 sierpnia w Lublinie

cpz lublin
Centralny Plac Zabaw znajdujący się przed budynkiem Centrum Kultury już teraz jest otwarty dla mieszkańców i gości. Odświeżona Strefa Miejskich Sportów ze sceną odlicza godziny, by znów zrzeszać zajawkowiczów sportów i nie tylko, w jednym miejscu. Warsztaty, konkursy, pokazy czy wydarzenia muzyczne, edukacyjne i animacyjne. Nie siedź w domu, odwiedź CPZ!
10547075_1464679990471828_7976499783253177650_o
Centralny Plac Zabaw przy Centrum Kultury

Centralny Plac Zabaw co roku cieszy się dużą popularnością wśród tych młodszych, ale i starszych. Każdy tutaj może znaleźć coś dla siebie. Pokazy, spotkania, wydarzenia codziennie przez cały sierpień. Oficjalny start już w sobotę 1 sierpnia, ale już teraz jest otwarty dla każdego!

Program otwarcia Centralnego Placu Zabaw – 1 sierpnia

Godzina 10.00 | Boardmania, czyli Festiwal Gier Planszowych i Karcianych.
Przez cały miesiąc w budynku Centrum Kultury, będzie można korzystać z ogromnej biblioteki gier z kolekcji Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki „Cytadela Syriusza”, a w kolejne weekendy odbywać się będą wydarzenia tematyczne, prelekcje, turnieje oraz konkursy z nagrodami. Odwiedzą nas również czołowi polscy producenci i projektanci gier, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz zaprezentują swoje plany wydawnicze. Spotkanie w ramach inauguracji Centralnego Placu Zabaw poświęcone będzie głównie grom historycznym:
10:00 Arka zwierzaków (FGH)
11:00 Rok 1863 (Wydawnictwo Alter)
12:00 Gry planszowe – niedocenione hobby. Dlaczego warto grać? (FGH)
13:00 Czas Honoru: Operacja Most III (Phalanx)
14:00 Exoplanets (Board&Dice)
15:00 Spotkanie z członkami Klastra (PPL)
16:00 Dice Brewing (Board&Dice)
17:00 Studium w Szmaragdzie (Phalanx)
18:00 Piekło w okopach (Wydawnictwo Alter)
19:00 Herosi – nauka gry i turniej (FGH)
20:00 Rycerze Pustkowi (Badger’s Nest)

Godzina 12.00 | Strefa Miejskich Sportów
Centralny Plac Zabaw to przede wszystkim miejsce sportowych aktywności. Nowo zaprojektowana Strefa Miejskich Sportów czeka na mieszkańców i przyjezdnych. Dodatkowo darmowe warsztaty konkursy i pokazy Parkour, Freerun, Street Workout, Skateboard, BMX, Fresstyle Football, Slackline. O muzykę w Strefie zadba DJ DBT.

Godzina 16.00 | Lublin Battle (eliminacje)
Jedna z największych bitew muzycznych wraca po trzech latach przerwy! Finalistów czekają cenne nagrody oraz udział w finale podczas Chonabibe Festiwal. O tytuł najlepszych zawodnicy zmierzą się w kategoriach:
1. produkcja muzyczna – oceniają: Zetena Golden ( Złote Twarze (Golden Faces) ) oraz Adam L
2. beatbox – oceniają: Pejot, Crashu Beatbox oraz MuzaMan.

Godzina 22.00 to czas na koncert – HV/NOON Live + Małpa
Projekt dwóch producentów wystąpi w Lublinie. Co grają? Łączą nowoczesne gatunki muzyki miejskiej, tworząc jednocześnie spójną i jedyną w swoim rodzaju, klimatyczną opowieść. W Lublinie wystąpią na żywo ze wsparciem perkusji oraz rapera o unikalnym stylu – Małpy. Bilety po 10 złotych.

Kinoteka, Warsztaty Tai Chi, Slackline, Parkour, Dancehall, Street dance czy Warsztaty robotyczne. Sprawdźcie co więcej czeka na Centralnym Placu Zabaw. Więcej informacji wkrótce!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.