Celował do innego kierowcy atrapą broni, bo ten na niego zatrąbił

atrapa broni

28-latek kierujący hondą wykonał niebezpieczny manewr, przez co został strąbiony przez innego kierowcę. Ten wyciągnął przedmiot przypominający broń i zaczął w niego celować.

 

Do zdarzenia doszło 7 lipca około godz. 20 na ul. Turystycznej w Lublinie. Mieszkaniec miasta poruszał się w kierunku centrum, kiedy to przed jego pojazdem niebezpieczny manewr wykonał kierujący autem marki honda. Wtedy to użył klaksonu, na który kierujący hondą zareagował gwałtownie hamując.

 

Mężczyzna zatrzymał pojazd i wychylił się przez okno. Podróżujący skodą mężczyzna ominął ten pojazd i ruszył dalej w kierunku centrum. Wtedy kierowca hondy ruszył za nim, w chwili kiedy pojazdy się zrównały kierowca skody, który podróżował z żoną zobaczył wycelowany przez kierowcę hondy w swoim kierunku przedmiot przypominający broń.

 

Kierujący skodą obawiając się o swoje życie gwałtownie zahamował, a kierujący hondą mężczyzna wyprzedził poprzedzające ich samochody i odjechał w kierunku centrum. Pokrzywdzony mężczyzna zaraz po zdarzeniu zgłosił się na policję.

 

Sprawą zajęli się kryminalni z VI Komisariatu Policji w Lublinie. – Okazało się, że pojazd w ostatnim czasie kilkukrotnie zmieniał właściciela, więc dotarcie do tego mężczyzny było utrudnione. Wczoraj został zatrzymany 28-letni mieszkaniec gm. Spiczyn. W trakcie czynności policjanci ujawnili u zatrzymanego przedmiot przypominający broń palną, okazało się że jest to atrapa – mówi Kamil Karbowniczek z lubelskiej policji.

 

Sprawcy za popełnione czyny grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.