CBA w zakładach PZL-Świdnik. Śledztwo z sprawie przetargu na śmigłowce

PZL-Świdnik helikoptery

W dniu dzisiejszym agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do zakładów PZL-Świdnik. Chodzi o przetarg na śmigłowce wielozadaniowe Caracal.

 

– Funkcjonariusze CBA zabezpieczyli dokumenty w Ministerstwie Rozwoju, PZL Mielec i PZL Świdnik. Trwa śledztwo w sprawie przetargu na śmigłowce Caracal dla polskiej armii – wyjaśnia Piotr Kaczorek z Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

 

Polskie wojsko nie kupi francuskich Caracali. Szansa dla PZL-Świdnik?

 

Funkcjonariusze CBA w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie w sprawie rozpisanego w 2012 r. przetargu na śmigłowce wielozadaniowe dla Wojsk Lądowych, Marynarki Wojennej i Sił Powietrznych realizują dziś postanowienia o żądaniu wydania rzeczy, zabezpieczają dokumenty w Ministerstwie Rozwoju w Warszawie, w Polskich Zakładach Lotniczych sp. z o.o. w Mielcu oraz w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-Świdnik” S.A. w Świdniku.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.