CBA na tropie afery korupcyjnej w lubelskiej prokuraturze. Chodzi o biegłą sądową

prokuratura okręgowa w lublinie
prokuratura okręgowa w lublinie

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego otrzymali zawiadomienie dotyczące podejrzenia korupcji w Prokuraturze Rejonowej Lublin-Północ. Sprawę bada inna prokuratura.

Do Centralnego Biura Korupcyjnego wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu korupcji w Prokuraturze Rejonowej Lublin-Północ w Lublinie. Sprawa dotyczy jednej z lubelskich biegłych sądowych. W dniu 8 stycznia agenci CBA przekazali informacje do Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

„Decyzją Prokuratora Regionalnego w Lublinie przedmiotowe materiały zostały przekazane do procesowego rozpoznania Prokuratorowi Okręgowemu w Radomiu” – wyjaśnia Piotr Marko, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

Czego dokładnie dotyczą przekazane informacje? – „Postępowanie jest na wstępnym etapie, w najbliższych dniach zostanie przyjęty protokół ustnego zawiadomienia o przestępstwie od osoby zawiadamiającej, która kwestionuje opinie biegłego z zakresu badania pisma ręcznego. Z uwagi na wstępny etap postępowania trudno mówić o szczegółach, bo są jeszcze nieznane” – informuje Beata Galas, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Jak udało nam się ustalić sprawa została skierowana również do Najwyższej Izby Kontroli w kontekście niewłaściwego gospodarowania mieniem publicznym przez prokuraturę. Jeśli przekazane przez CBA materiały znajdą potwierdzenie zamieszani w aferę muszą liczyć się z surowymi karami. Za przestępstwa korupcyjne grozi 8 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.