CBA domaga się odwołania skarbnika powiatu lubartowskiego

1 4543

Odwołania z funkcji skarbnika powiatu lubartowskiego domaga się Centralne Biuro Antykorupcyjne. Wojciech Serwatko miał nie przestrzegać ustawy antykorupcyjnej.

 

Delegatura CBA w Lublinie przeprowadziła kontrolę przestrzegania przez Wojciecha Serwatko – skarbnika powiatu lubartowskiego przepisów ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne.

 

– W trakcie kontroli ustalono, że Wojciech Serwatko od 1999 r. do niemalże końca 2016 r. naruszał zakaz o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne – powiedział Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

 

Serwatko był jednocześnie Skarbnikiem Powiatu Lubartowskiego i prezesem Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Brzoza w Kocku.

 

Brodowski zaznaczył, że kontrolowany urzędnik samorządowy złożył zastrzeżenia do protokołu kontroli w pierwszych dniach lutego. – Nie zostały one jednak uwzględnione, o czym Serwatko został zawiadomiony odrębnym pismem. W konsekwencji nie podpisał protokołu kontroli – podał.

 

Kontrolerzy CBA z Lublina skierowali wniosek o odwołanie skarbnika z zajmowanego stanowiska do przewodniczącego rady powiatu lubartowskiego.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.