Były prezes i dyrektor handlowy Portu Lotniczego Lublin z zarzutami. Wyrządzili szkody na ponad 5 mln zł

IMG 5632
Port Lotniczy Lublin | fot. PLL

Były prezes i dyrektor handlowy usłyszeli zarzuty w związku z zawarciem w 2014 r. niekorzystnych umów na rzecz Portu Lotniczego Lublin. Nieprawidłowości skutkowały wyrządzaniem szkody majątkowej na kwotę ponad 5 mln zł.

Zarzuty dla byłego prezesa i dyrektora Portu Lotniczego Lublin

Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Lublinie prowadzi śledztwo w sprawie nadużycia udzielonych uprawnień, bądź niedopełnienia ciążących obowiązków w okresie od marca 2014 r. do września 2014 r. przez osoby zobowiązane z racji kierowniczych stanowisk do zajmowania się sprawami majątkowymi spółki.

Ustalenia śledczych wskazują, że w 2014 roku spółka zawarła umowy obejmujące sprzedaż biletów i promocję z rumuńskim przewoźnikiem, który był w stanie niewypłacalności.

„Spółka dwukrotnie sfinansowała ze środków własnych działania promocyjne w łącznej kwocie 800 tys. euro, w sytuacji, gdy przewoźnik nie miał wpływu na liczbę sprzedanych biletów oraz liczbę przewożonych pasażerów i nie podejmował żadnych działań ukierunkowanych na promocję połączenia, a tym samym zwiększenie sprzedaży” – wskazują śledczy.

Jak wynika ze zgromadzonego w tej sprawie materiału dowodowego, wbrew ciążącym obowiązkom nadzoru nad wykonaniem umowy sprzedaży i terminowego sprawdzenia pod względem merytorycznym faktur, podejrzani swoim działaniem mieli doprowadzić do powstania zaległości w płatnościach. Skutkowało to zatrzymaniem przez przewoźnika kaucji w wysokości 400 tys. euro oraz narażeniem spółki na wystąpienie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach.

„W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy w Prokuraturze Regionalnej w Lublinie zarzuty przedstawiono byłemu prezesowi zarządu oraz byłemu dyrektorowi handlowemu Portu Lotniczego Lublin” – przekazało CBA.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.