BWM uderzyło w jadący pociąg. Kierowca wraz z pasażerką porzucili auto i uciekli pieszo. Areszt dla 30-latka

30-latek wjechał BMW w jadący pociąg w Trawnikach
30-latek wjechał BMW w jadący pociąg w Trawnikach | fot. KWP Lublin

Kierowca BMW ominął opuszczony szlaban i wjechał na przejazd kolejowy, prosto pod jadący pociąg. Po tym jak auto uderzyło w pędzący skład, kierowca wraz z pasażerką wyszli z pojazdu i uciekli. Oboje zostali po dwóch godzinach zatrzymani przez policjantów.

Wjechał w jadący pociąg

Do zdarzenia doszło w sobotę (18.06) około godz. 8.30 w Trawnikach w powiecie świdnickim. Kierujący BMW dojeżdżając do przejazdu kolejowego, nie zatrzymał się przed nim, a następnie ominął opuszczoną półzaporę i wjechał na tory, doprowadzając do uderzenia w bok jadącego pociągu pasażerskiego relacji Lublin-Chełm.

Dalsza część tekstu pod nagraniem

Po zdarzeniu kierowca wraz z pasażerką opuścili pojazd i uciekli. Policjanci w rozbitym pojeździe ujawnili woreczki z amfetaminą. Po dwóch godzinach dzielnicowi ze świdnickiej komendy odnaleźli 30-letniego kierującego oraz 18-letnią pasażerkę kilka kilometrów dalej, na drodze w miejscowości Ewopole.

Nie odnieśli obrażeń ciała. Badanie alkomatem wykazało, że 30-latek był trzeźwy. Od mężczyzny pobrano krew do badania na zawartość środków psychotropowych.

Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W poniedziałek sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.