Bus wiozący pasażerów na trasie Lublin – Lubartów był jak tykająca bomba

csm Autobus Lublin 25.05.2020 Nr1 2f7d9c7444
Niesprawny autobus Lublin - Lubartów wycofany z ruchu | fot. GITD

Stary Mercedes, wykorzystywany do regularnego przewozu osób, zwrócił uwagę inspektorów ITD. Stan techniczny pojazdu stwarzał niebezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Bus zwrócił uwagę patrolu lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego, który zatrzymał go do kontroli na terenie dworca autobusowego w Lublinie. Pojazdem świadczono regularny przewóz osób z Lublina do Lubartowa. W trakcie sprawdzania stanu technicznego funkcjonariusze wykryli dwie niebezpieczne usterki, które zagrażały bezpieczeństwu ruchu drogowego.

„Jedno z mocowań przedniego amortyzatora było uszkodzone – amortyzator luźno zwisał z górnego mocowania i nie spełniał swojego zadania polegającego na stabilizowaniu nadwozia pojazdu. Oprócz tego autobus miał tak zniszczoną przez korozję ramę nośną, że brakowało jej fragmentów oraz poprzeczek ramy. Elementy te ze względu na stan zniszczenia prawdopodobnie samoistnie odpadły od pojazdu” – informuje GITD.

Kontrola ITD zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu i wydaniem kierowcy zakazu dalszej jazdy. Kara w wysokości 2 tys. zł zostanie nałożona na przewoźnika, wobec którego wszczęto postępowanie administracyjne.

Kontrola ITD kolejny raz potwierdziła, że po polskich drogach wciąż jeżdżą zdezelowane busy i autobusy regularnych linii. Ich stan systematycznie się poprawia, ale nadal zdarzają się niechlubne wyjątki – tak jak w tym przypadku.

Autobus Lublin 25.05.2020 Nr2
Niesprawny autobus Lublin – Lubartów wycofany z ruchu | fot. GITD
Autobus Lublin 25.05.2020 Nr3
Niesprawny autobus Lublin – Lubartów wycofany z ruchu | fot. GITD

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ten i wiele innych busów w dużo gorszym stanie jeździ od 10 lat i nigdy nie wzbudziły podejrzeń. Pan Kostrzewa ma dobrych znajomych. Teraz te busy się rozpadają ale jezdza. I nikt nic z tym nie robi. Jeden złapali po ilu latach?? I na ile sztuk. To nie sukces to wstyd

  2. Jakoś tyle lat nie zwrócili uwagi ITD a teraz raptownie zrobiło się głośno, że te puszki w opłakanym stanie jeżdżą. Jeżdżą i to prawie 24h na dobę. Właściciel tych oto pięknych Mercedesów pewnie napuścił kontrole na konkurencję a teraz ma sam problemy ?

  3. A jak to jest z przeglądem rejestracyjnym ? Ktoś tego busa dopuścił do ruchu, te uszkodzenia nie powstały wczoraj. Diagnosta nie powinien się wytłumaczyć z dopuszczenia do ruchu ?