Burze z gradem i ulewne deszcze. Miejscami spadnie nawet 50 litrów wody na metr kwadratowy

zalana ulica
Zdjęcie ilustracyjne

Uwaga na ulewne deszcze! Miejscami spadnie nawet 50 litrów wody na metr kwadratowy. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie drugiego stopnia dla Lublina.

Nawet do 50 litrów wody na metr kwadratowy

We wtorek (5.07) w Lublinie możliwe są silne deszcze z burzami — poinformowało Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie. W związku z tym IMGW wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym deszczem z burzami.

Według prognoz IMGW, na terenie objętym ostrzeżeniem, możliwe są opady dające od 30 do 50 litrów deszczu na metr kwadratowy, którym towarzyszyć mogą burze z wiatrem dochodzącym w porywach do 70 km/h, lokalnie grad. Ostrzeżenie obowiązuje od wtorku od godz. 11 do środy do godz. 11.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało we wtorek 5 lipca do mieszkańców Lublina i województwa lubelskiego Alert RCB. – „Uwaga! Dziś (5.07) prognozowany silny wiatr, ulewny deszcz i lokalnie grad. Unikaj otwartych przestrzeni, zabezpiecz dobytek” – taką treść komunikatu zamieszczono w Alert RCB.

Zobacz prognozę pogody na dziś: Pogoda na dziś – wtorek 5.07. Zapowiada się burzowy i deszczowy dzień. IMGW wydał ostrzeżenia

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.