Ważny temat? Prześlij newsa!

Burze z gradem i silnym wiatrem nadciągają! IMGW wydał ostrzeżenia – możliwy wyższy stopień alertu

Spotted Lublin

Uwaga, mieszkańcy Lubelszczyzny! IMGW wydał ostrzeżenia przed groźnymi zjawiskami atmosferycznymi, które mogą wystąpić w niedzielę. Synoptycy apelują o ostrożność – warunki pogodowe mogą się dynamicznie zmieniać. Szczegóły poniżej.

Zalane rondo Berbeckiego w Lublinie

fot. czytelniczka Magdalena

Deszcz, wiatr, lokalnie grad

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę (1 czerwca) ostrzeżenia pierwszego stopnia dla całego województwa lubelskiego.

Prognozy zapowiadają burze z intensywnym deszczem, porywistym wiatrem i możliwym gradem.

Ostrzeżenia obowiązują od godz. 16:00, ale pierwsze opady mogą pojawić się już około 17:00.

IMGW nie wyklucza podniesienia alertu do drugiego stopnia.

Najważniejsze informacje:

advertisement

Oddam, szukam, pozdrawiam, praca

Kliknij i sprawdź, co oferują i czego szukają mieszkańcy Lublina

Pogoda na niedzielę, 1 czerwca

Synoptycy prognozują umiarkowane i duże zachmurzenie oraz przelotne opady deszczu i burze.

W ciągu dnia spodziewana jest temperatura maksymalna od 23°C do 25°C.

Wiatr będzie słaby, zmienny, a po południu południowo-wschodni. Podczas burz może osiągać prędkość do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami mogą wystąpić przelotne opady oraz burze.

Temperatura minimalna wyniesie od 15°C do 16°C.

Wiatr słaby, południowy, ale podczas burz może wiać w porywach do 65 km/h.

Zalecenia IMGW

IMGW apeluje o zachowanie ostrożności, szczególnie podczas przemieszczania się i parkowania samochodów pod drzewami.

Warto zabezpieczyć przedmioty na balkonach i posesjach, które mogą zostać porwane przez wiatr.

W przypadku podniesienia alertu do drugiego stopnia, zagrożenia mogą być większe – wtedy możliwe są podtopienia, utrudnienia w ruchu drogowym oraz przerwy w dostawie prądu.

Najnowsze ogłoszenia (spoty)

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check