Burze, ulewne deszcze i niska temperatura. W weekend załamanie pogody

deszcz
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Do Polski zbliża się front Tekla. Przyniesie on znacząca załamanie pogody objawiające się licznymi komórkami burzowymi, a następnie spadkami temperatur.

Piątek zapowiada będzie słonecznie i ciepło. Z biegiem godzin na niebie będą pojawiać się chmury kłębiaste, jednak nie powinno z nich padać. W ciągu dnia termometry pokażą 30 kresek. Pierwsze burze mogą pojawić się nad Lubelszczyzną już dzisiejszej nocy.

Chłodny front zacznie wdzierać się nad Lubelszczyznę już w sobotę. Prognozowane są kolejne burze, opady deszczu, lokalnie gradu oraz mocniejszych podmuchów wiatru.

– Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 do 40 litrów na metr kwadratowy oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy grad – prognozuje Michał Jaworski z IMGW.

Najbardziej sprzyjające warunki pojawią się na zachodzie Lubelszczyzny oraz w centrum województwa. Jednak chłodniejsza masa powietrza będzie powoli przesuwać się na wschód regionu. W sobotę temperatura będzie oscylować w okolicach 27 stopni C.

Z kolei niedziela będzie kulminacją załamania pogody. Temperatura spadnie nawet do 16 stopni, a przez większość dnia niebo będą przykrywać chmury. Poprawa pogody pojawi się z początkiem następnego tygodnia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.