Burze, silny wiatr, ulewny deszcz i lokalnie grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Burze z gradem, ulewy – nawet 25 litrów na metr kwadratowy – taką pogodę przewiduje na dziś Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Intensywne opady deszczu mogą doprowadzić do utrudnień i zalań.

„Burze spodziewane w piątek będą się rozwijać od godzin okołopołudniowych, początkowo w postaci izolowanych komórek burzowych, łączących się z czasem w wielokomórkowe klastry, o zmiennej aktywności. Miejscami burze mogą być dość aktywne elektrycznie, mimo niezbyt dużej trwałości” – informują w komunikacie pogodowym Polscy Łowcy Burz.

Według Polskich Łowców Burz, głównym zjawiskiem towarzyszącym będą intensywne opady deszczu, które lokalnie mogą stworzyć zagrożenie w postaci zalań. Burzom mogą towarzyszyć także porywy wiatru do około 75km/h, a także opady gradu. W godzinach wieczornych burze zaczną zanikać.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województwa lubelskiego. Chodzi o gwałtowne burze z gradem, ulewny deszcz oraz silny wiatr. Alert obowiązuje w piątek 6 maja od godz. 13.00 do 22.00.

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 25 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad” – mówi Michał Folwarski z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie.

Gdzie jest burza? Sprawdź aktualną mapę pogody

Gdzie pada?

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.