Burze nad województwem lubelskim. Strażacy mają pełne ręce roboty

Skutki ulewy w miejscowości Dębszczyzna koło Lublina | fot. czytelnik Michał

Blisko 200 interwencji odnotowali lubelscy strażacy po burzach, które po południu przeszły nad regionem. Strażacy mają pełne ręce roboty, wyjeżdżają do kolejnych zgłoszeń.

W poniedziałek po południu nad województwem lubelskim przeszły burze z intensywnymi opadami deszczu i silnymi porywami wiatru. Efekt? Połamane drzewa, zalane piwnice i zerwane dachy.

Z informacji jakie uzyskaliśmy w biurze prasowym Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, na godz. 19.00 strażacy interweniowali przy 175 zdarzeniach związanych z usuwaniem skutków burzy, która przeszła przez region.

Najwięcej wyjazdów strażacy mieli do połamanych drzew i konarów, które blokowały drogi. Kolejne najczęściej zgłaszane interwencje dotyczyły zalanych budynków gospodarczych, piwnic i posesji. W 20 przypadkach chodziło o uszkodzone budynki – zerwane dachy z domów i budynków gospodarczych.

Czytaj też: Trąba powietrzna koło Ostrowa Lubelskiego. Z dwóch chlewni zerwało dachy [ZDJĘCIA]

Wypompowywanie wody z zalanej posesji z miejscowości Dębszczyzna koło Lublina | fot. czytelnik Michał

kliknij by powiększyć

Strażacy nie zakończyli swoich działań, ponieważ wyjeżdżają do kolejnych zgłoszeń na terenie całego województwa lubelskiego. Dokładne statystyki dotyczące usuwanie skutków dzisiejszej burzy opublikujemy we wtorkowy poranek.

Meteorolodzy ostrzegają przed kolejnymi burzami, które przejdą przez nasz region we wtorek. Szczegóły już jutro!

Czekamy na Wasze zdjęcia!

Masz zdjęcia skutków poniedziałkowej burzy? Przyślij je na adres [email protected] Opublikujemy je w tym artykule.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.