Burmistrz Łęcznej nie zarobi więcej. Radni przeciwko podwyżce wynagrodzenia

Leszek Włodarski, burmistrz Łęcznej
Leszek Włodarski, burmistrz Łęcznej | fot. leczna.pl

To wyjątkowa sytuacja w skali Polski. Radni Łęcznej nie zgodzili się na podwyżkę wynagrodzenia burmistrza Leszka Włodarskiego.

Burmistrz Łęcznej bez podwyżki wynagrodzenia

Nowe przepisy wprowadziły minimalne wynagrodzenie dla prezydentów czy burmistrzów miast. Dla większości samorządowców oznacza to wielkie podwyżki pensji. Ale nie dla burmistrza Łęcznej Leszka Włodarskiego. Radni Łęcznej nie zgodzili się na podwyżkę wynagrodzenia burmistrza.

Przypomnijmy, że zgodnie z nowymi przepisami wynagrodzenie maksymalne wójta, burmistrza i prezydenta miasta nie może przekraczać w ciągu miesiąca 11,2-krotności kwoty bazowej, czyli 20 041,50 zł brutto na miesiąc. Jednocześnie minimalne wynagrodzenie nie może być niższe niż 80 proc. maksymalnego, czyli 16 033,02 zł brutto miesięcznie.

Na podwyżkę wynagrodzenia w ostatnim czasie mogli liczyć m.in. prezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz marszałek województwa lubelskieg Jarosław Stawiarski.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.