Budżet Obywatelski – sprawdź jakie wnioski zostały złożone

borys

Prezentujemy listę wszystkich 331 wniosków, które zostały złożone przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego. Teraz powołana komisja analizuje formularze pod kątem formalno-prawnym. Głosowanie nad projektami rozpoczynamy 24 września. 

Do Urzędu Miasta złożonych zostało łącznie 331 projektów do Budżetu Obywatelskiego, w tym 69 dużych (od 0,5 do 1,5 mln zł) i 262 małe (do 0,5 mln zł). Pełna lista wniosków dostępna jest na stronie www.obywatelski.lublin.euWśród pomysłów są wielopokoleniowe place zabaw, wielofunkcyjne boiska sportowe, remonty chodników i ulic, czy zajęcia dla młodych i seniorów.

Prezydent Krzysztof Żuk powołał komisję, która teraz sprawdza wnioski pod kątem formalno-prawnym. Chodzi głównie o weryfikację czy projekty mieszczą się w zadaniach własnych gminy oraz czy pomysł jest możliwy do wykonania w ciągu 2015 roku. Ocena będzie dotyczyła np. tego czy teren na którym miałby być przeprowadzony dany pomysł jest własnością miasta. Komisja, w przypadku stwierdzenia, że wniosek jest niekompletny będzie mogła także poprosić autora o uzupełnienie formularza. Zespół składa się z przedstawicieli właściwych merytorycznie komórek organizacyjnych Urzędu Miasta m. in. wydziału architektury i budownictwa, planowania, inwestycji i remontów, ochrony środowiska, zarządu dróg i mostów, czy gospodarowania mieniem. Członkami komisji są także przedstawiciele spółek miejskich – MPK Lublin, MOSiR, MPWiK czy jednostek: Zarządu Dróg i Mostów i Zarządu Transportu Miejskiego. Zespołowi specjalistów przewodniczy Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin.

Wnioski zostaną sprawdzone do końca sierpnia. Lista projektów, które spełniają wymogi, zostanie opublikowana na stronie www.obywatelski.lublin.eu, będzie dostępna także w Biurach Obsługi Mieszkańców oraz wybranych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Głosowanie nad projektami rozpocznie się 24 września i potrwa 2 tygodnie. Głosować będzie można na maksymalnie 5 projektów małych i 3 projekty duże w formie papierowej, wypełniając specjalną kartę do głosowania, oraz elektronicznie. Zwycięskie projekty zostaną zrealizowane w 2015 r. W procedurze Budżetu obywatelskiego mieszkańcy decydują o wydatkowaniu 10 mln zł.

fot. (© budzetobywatelski.lublin.pl)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.