Budżet Obywatelski Lublina 2019. Ostatnie dni na złożenie projektów

Ratusz miejski w Lublinie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Tylko do 15 kwietnia mieszkańcy Lublina mogą składać wnioski w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019. W budżecie miasta do dyspozycji mieszkańców zarezerwowanych jest 15 mln zł.

Nabór projektów do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Lublina ruszył 15 marca i potrwa tylko do niedzieli do godz. 24. Po tym czasie urzędnicy zablokują możliwość nadsyłania zgłoszeń i rozpoczną rozpatrywanie poszczególnych wniosków. To mieszkańcy finalnie zdecydują, które projekty zostaną realizowane. Głosowanie odbędzie się w dniach 23 września – 10 października.

Wnioski można złożyć wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej www.obywatelski.lublin.eu, bez konieczności drukowania i zanoszenia do urzędu. W przypadku osób nie korzystających z komputera, projekt można złożyć w Biurach Obsługi Mieszkańców – mówi Anna Machocka z Biura Partycypacji Społecznej.

W ramach tegorocznej edycji lubelskiego Budżetu Obywatelskiego można zgłaszać projekty małe (o wartości od 25 tys. zł do 300 tys. zł) oraz duże (o wartości od 300 001 zł do 1,2 mln zł). – Podobnie jak w roku ubiegłym, nie ma konieczności dołączania listy mieszkańców popierających dany projekt – dodaje Machocka.

Na terenie dzielnicy nie może być zrealizowane więcej niż 1 projekt duży i 2 małe. Zastrzeżenie to nie będzie miało zastosowania do projektów, które swoim zasięgiem obejmą przynajmniej trzy dzielnice. Zwiększona zostanie także pula na projekty gwarantowane ze 150 na 175 tys. zł. Są to projekty realizowane w przypadku, gdy w ogólnym głosowaniu nie znalazł się żaden projekt w danej dzielnicy.

Wszystkie zainteresowane osoby, które chciałyby skonsultować swoje projekty, prosimy o kontakt z Biurem Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3, I piętro pok. 107, tel. 81 466 25 60 lub pisząc na adres [email protected].

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.