Budżet Obywatelski Lublina 2018. Ostatni dzień na oddanie głosu

IMG 20161006 123636 e1480340626667

Tegoroczne głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Lublina trwa do wtorku, 10 października. Mieszkańcy wspólnie zdecydują o przeznaczeniu 15 mln zł z budżetu miasta.

 

W tegorocznym Budżecie Obywatelskim mieszkańcy Lublina mogą wybierać spośród 119 projektów, które zostały podzielone na 84 małe i 35 dużych. Kwota 15 mln zł została podzielona w następujący sposób: 9 mln zł na projekty małe i 6 mln zł na projekty duże.

 

Podobnie jak w poprzednich latach, decyzję można podjąć za pomocą tradycyjnych kart do głosowania lub przez internet. Lista wszystkich projektów znajduje się na stronie www.obywatelski.lublin.eu.

 

Głosowanie

Głosować na projekty będzie można do 10 października (wtorek). Swój głos można oddać przez internet, albo w ustalonych miejscach, gdzie trzeba będzie przyjść osobiście. Znajdują się one przy ul. Wieniawskiej 14, Filaretów 44, Szaserów 13-15, Kleeberga 12 A, Jagiełły 10, Pocztowej 1, Żywnego 8 i w Ratuszu.

 

Na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego głosować będą mogli wszyscy mieszkańcy Lublina, niezależnie od tego ile mają lat. Nawet niemowlę.

 

– Osoby niepełnoletnie mogą oddać głos za zgodą opiekuna czy rodzica – informuje Piotr Choroś, dyrektor biura Partycypacji Społecznej. Wcześniej, aby zagłosować trzeba było mieć skończone 16 lat.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.