Budżet Obywatelski 2023. Głosowanie na projekty zakończone. Do podziału jest blisko 14 mln zł

Siłownia zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego
Siłownia zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego | fot. Miasto Lublin

Zakończyło się głosowanie w tegorocznej, IX edycji lubelskiego Budżetu Obywatelskiego. Do podziału jest blisko 14 mln zł, z czego po 350 tys. zł trafi do każdej z 27 lubelskich dzielnic. Pełne wyniki poznamy pod koniec miesiąca.

Jakie projekty zwyciężyły w Budżecie Obywatelskim 2023?

Głosowanie na projekty trwało od 23 września do 10 października. Tradycyjnie już odbywało się w formie papierowej i elektronicznej. Każdy mieszkaniec i mieszkanka Lublina, niezależnie od wieku, mogli zagłosować na maksymalnie 2 projekty dzielnicowe i 2 ogólnomiejskie.

13 971 osób wybrało głosowanie drogą elektroniczną, oddając 38 728 głosów. Liczbę uczestników głosowania, którzy wybrali wypełnienie papierowej karty do głosowania, poznamy, kiedy karty spłyną do Biura Partycypacji Społecznej. Pozwoli to na rozpoczęcie etapu weryfikacji oddanych głosów oraz ich liczenie i wprowadzanie do systemu elektronicznego. Po zakończeniu tego procesu, co planowane jest na koniec października, poznamy pełne wyniki głosowania.

W IX edycji Budżetu Obywatelskiego do dyspozycji jest 14 050 000 zł. Z tej puli 350 tys. zł zostało przeznaczone na każdą z 27 lubelskich dzielnic. W związku z tym maksymalna kwota na projekty dzielnicowe wynosi 9,45 mln zł. Warunkiem realizacji projektów dzielnicowych jest uzyskanie przez nie minimum 100 głosów.

Na projekty ogólnomiejskie w tym roku przeznaczona jest kwota 3,05 mln zł, z czego co najmniej 1,2 mln zł trafi na tzw. projekty miękkie. Każdy z tych projektów mógł mieć maksymalną wartość 200 tys. zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.