Budżet Obywatelski 2022. Na co wydadzą mieszkańcy Lublina 12,5 mln zł? Startuje głosowanie

Karta głosowania w Budżecie Obywatelskim
Karta głosowania w Budżecie Obywatelskim | fot. Miasto Lublin

Od czwartku, 23 września, mieszkańcy Lublina będą mogli oddać swoje głosy na projekty złożone w ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego, które zostaną zrealizowane w 2022 roku. Na co przeznaczone zostanie 12,5 mln zł?

Budżet Obywatelski Lublin 2022

Na ostatecznej liście projektów VIII edycji Budżetu Obywatelskiego znalazły się 154 projekty – 106 dzielnicowych i 48 ogólnomiejskich. Na liście do głosowania znajdują się zarówno inwestycje, jak i działania kulturalne czy sportowe. Na realizację zadań, które wygrają w głosowaniu do rozdysponowania jest 12,5 mln zł.

Podobnie jak w latach ubiegłych głosować można na dwa sposoby: w formie papierowej w Biurach Obsługi Mieszkańców oraz filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej lub w formie elektronicznej poprzez stronę www.lublin.eu/budzetobywatelski. Każda osoba ma do dyspozycji 4 głosy: 2 na projekty dzielnicowe i 2 na ogólnomiejskie.

Głosowanie potrwa od 23 września do 10 października. Wybrane przez mieszkańców projekty zostaną wpisane do budżetu i trafią do realizacji w 2022 roku. Listę projektów możecie znaleźć na stronie https://decyduje.lublin.eu/pl/budzet-obywatelski-l/portal/projekty/.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.