Budżet Obywatelski 2021. Sprawdź, które projekty wygrały w tegorocznym głosowaniu – WYNIKI

deptak krakowskie przedmieście lublin ludzie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Lublin. Ogłoszono oficjalne wyniki głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego, które będą realizowane w 2021 roku. Całą pulę pieniędzy – ponad 12 mln zł – przeznaczono na 40 projektów, w tym 9 ogólnomiejskich.

Oddając swój głos mieszkańcy Lublina zdecydowali, że spośród 82 projektów VII edycji Budżetu Obywatelskiego poddanych do głosowania, zrealizowane będą 2 projekty ogólnomiejskie inwestycyjne i 7 „miękkich” oraz 31 projektów dzielnicowych.

W VII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało łącznie 18 234 osób, z czego 17 122 przez internet oraz 1 112 za pomocą kart do głosowania w punktach stacjonarnych. Głosowanie trwało od 15 do 28 października. Każdy mieszkaniec Lublina, niezależnie od wieku, mógł zagłosować na maksymalnie 4 projekty: 2 dzielnicowe i 2 ogólnomiejskie.

BUDŻET OBYWATELSKI 2021 W LUBLINIE – WYNIKI

W tegorocznym głosowaniu na projekty ogólnomiejskie najwięcej głosów uzyskał projekt O-3 Zalew Zemborzycki miejscem wypoczynku wszystkich Lublinian, uzyskując 3729 głosów. Na drugim miejscu znalazł się projekt O-16 Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza – drzewa dla każdej dzielnicy z wynikiem 2238 głosów.

Wśród projektów ogólnomiejskich aż 1,2 mln zł zostało rozdysponowane na tzw. projekty „miękkie”, czyli nieinwestycyjne. Wśród nich najwięcej, bo aż 2003 głosów uzyskał projekt O-38 Stop komarom! Witajcie jerzyki! Zakup i montaż 1000 budek dla jerzyków na terenie miasta Lublina.

Projekty dzielnicowe, które będą realizowane to m.in. Remont ciągów pieszych przy ul. Dziewanny, Jutrzenki, Różanej w Osiedlu RUTA oraz montaż latarni przy ulicy Biedronki i Tymiankowej 3 w osiedlu Łęgi, Przyjemne morsowanie z Lubelskim Klubem Morsów oraz I etap ścieżki rowerowej w Alei Warszawskiej.

budżet obywatelski lublin 2021 wyniki vii
VII Budżet Obywatelski Lublina 2021 – WYNIKI
budżet obywatelski lublin 2021 wyniki vii
VII Budżet Obywatelski Lublina 2021 – WYNIKI

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Budzet Obywatelski to sciema. Pralnia pieniedzy dla mocnych stowarzyszen. Wykorzystywanie danych osob. Wyniki najwybitniej to pokazuja