Budowa dróg, placów zabaw, inicjatywy sportowe. Miasto daje pięć milionów

Zdjęcie ilustracji: NBP

Budowa dróg, placów zabaw, inicjatywy sportowe – o to między innymi wnioskowali mieszkańcy Lublina w ramach inicjatywy lokalnej. Z budżetu na ten cel trafi 5 mln zł.

Inicjatywa lokalna jest nowym narzędziem umożliwiającym realizację działań zgłaszanych przez mieszkańców w ich bezpośrednim otoczeniu. W jej ramach mieszkańcy zgłaszają pomysły i deklarują udział w jego realizacji, który może mieć formę wkładu rzeczowego, finansowego lub pracy społecznej.

Do Urzędu Miasta w Lublinie wpłynęło 21 projektów, na łączną kwotę ponad 26 milionów złotych 14 z nich zostanie zrealizowanych lub rozpoczętych jeszcze w tym roku.

– Po Budżecie Obywatelskim, ogromne zainteresowanie inicjatywą lokalną kolejny raz pokazuje aktywność naszych mieszkańców. Wspólnie mamy szansę zrealizować wiele ciekawych i ważnych dla Lublina przedsięwzięć. Jestem przekonany, że nowe narzędzie pozwoli jeszcze pełniej uczestniczyć Lublinianom w życiu miasta – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W budżecie miasta na ten cel zarezerwowano 5 mln zł. Te pieniądze pozwolą na budowę ulic Macierzanki, Liliowej, Dąbrówki, Lędzian, Bielskiego, Gierymskiego, a także doposażenie istniejącej siłowni zewnętrznej i monitoru przeszkód dla przedszkolaków przy ul. Tymiankowej. Miasto rozpocznie także projektowanie dokumentacji dla ulic: Sławinek, Milczan i Bużan. Ma też powstać oświetlenie przy ul. Czumy.

W ramach rezerwy celowej w 2016 r. w Lublinie do realizacji trafi 14 projektów, w tym:

  • budowa ulic: Macierzanki, Liliowej, Dąbrówki, Lędzian, Bielskiego, Gierymskiego
  • projekty sportowe: Wolontariat na Start! oraz Kibice Razem 2016
  • doposażenie istniejącej siłowni zewnętrznej i mini tor przeszkód dla przedszkolaków przy ul. Tymiankowej
  • budowa oświetlenia zewnętrznego przy ul. Czumy
  • miasto rozpocznie także projektowanie dokumentacji dla ulic: Sławinek, Milczan, Bużan, a w przypadku ulicy Biskupińskiej prace związane z aktualizacją dokumentacji i pozyskaniem pozwolenia na budowę

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.