Nawet do 8 lat więzienia ma grozić osobom, które w ramach Polskiego Ładu zbudują dom do 70 mkw. bez pozwolenia, ale nie na własne potrzeby.
Dom bez formalności do 70 m2 w ramach Polskiego Ładu
O sprawie jako pierwsza poinformowała Rzeczpospolita. Według dziennika, osoby chcące zbudować dom w ramach zapowiadanego Polskiego Ładu do 70 metrów kwadratowych bez pozwolenia będą mogły jedynie „w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych”. Każda inna działalność lub kłamstwo w oświadczeniach będzie karane więzieniem do nawet 8 lat.
Projekt ustawy przyjęty przez Radę Ministrów zakłada, że procedura dotycząca budowy takiego domu do 70 m2 ma być bardzo uproszczona – bez pozwolenia na budowę, ustanawiania kierownika budowy i prowadzenia dziennika budowy. Budynki takie mają być wolnostojące i nie więcej niż dwukondygnacyjne.
Ważny temat? Prześlij newsa!
Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.
Bądź na bieżąco z Lublinem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!
Dodaj opinię