Budimex nie chciał podpisać umowy. GDDKiA robi drugie podejście

Most na wjeździe do Łęcznej
Most na wjeździe do Łęcznej | fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła ponowy przetarg na budowę mostu na wjeździe do Łęcznej od strony Lublina. W pierwszym przetargu wyłoniony wykonawca – Budimex – uchylił się od podpisania umowy.

Drugie podejście drogowców do budowy mostu w Łęcznej

Jest to już drogi przetarg na budowę mostu w ciągu drogi krajowej nr 82 w Łęcznej. Poprzedni, który GDDKiA ogłosiła jesienią 2021 r., został unieważniony po tym, jak wybrany wykonawca (Budimex), uchylił się od podpisania umowy. Pozostali oferenci również nie byli zainteresowani realizacją inwestycji, nie wyrazili zgody na wybór ich ofert po terminie związania ofertą.

POWIĄZANE:

Nowy most nad rzeką Wieprz powstanie obok istniejącego obiektu, zbudowanego w 1966 r. i będącego już w złym stanie technicznym. Most powstanie po lewej stronie obecnego, patrząc w kierunku Łęcznej. Będzie szerszy od dotychczasowego, z jezdnią o szerokości siedmiu metrów, a po obu stronach będą półmetrowe opaski bezpieczeństwa oraz ciągi pieszo-rowerowe o szerokości 2,9 metra. Powstaną też ekrany akustyczne.

Odcinek objęty inwestycją liczy 455 metrów długości, z czego konstrukcja mostu będzie mieć ok. 100 metrów. Nowy obiekt będzie przystosowany do obciążeń do 50 ton. Dzięki budowie w nowej lokalizacji zmniejszy się też liczba kolizji z istniejącymi sieciami kanalizacyjnymi i wodociągowymi w trakcie prowadzenia prac, a oś drogi oddali się od zabudowy mieszkalnej.

Stary obiekt wykorzystany będzie jako most objazdowy na czas prowadzonych robót i zostanie rozebrany po oddaniu do użytku nowego obiektu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.