Brutalny atak na taksówkarza. Wyciągnął nóż i przystawił go kierowcy do gardła

napad na taksówkarza z nożem warszawa
Mężczyzna z nożem w ręku zaatakował taksówkarza | fot. Związek Zawodowy "Warszawski Taksówkarz"

Gdy przyszło do zapłaty za kurs, klient wyciągnął nóż i przystawił go kierowcy do gardła. Nożownik okradł go razem ze swoją 16-letnią przyjaciółką. Obydwoje zostali już zatrzymani.

Do zdarzenia doszło w środę około godz. 12.30 na warszawskim Pruszkowie. Taksówką jechało dwoje młodych ludzi – kobieta i mężczyzna. Początkowo ich zachowanie nie wzbudzało podejrzeń. Uśmiechali się i milczeli.

Gdy przyszło do zapłaty za kurs, sytuacja przybrała dramatyczny obrót. Na miejscu taksówkarz poinformował, że opłata za przejazd wynosi 78 złotych. Pasażer zapytał kierowcy, czy ma wydać resztę ze 100 złotych.

Po tym, jak kierowca wyjął portfel, mężczyzna chwycił go za głowę i przyłożył mu nóż do szyi. Partnerka napastnika, najwyraźniej rozbawiona, przez cały czas chichotała i korzystając z okazji ukradła pieniądze.

Mężczyzna dopytywał taksówkarza, czy się nie „rozje..e”, czyli nie zadzwoni na policję. Przestraszony kierowca zapewnił, że nie zawiadomi policji. Wtedy napastnicy uciekli z jego auta do pobliskiej galerii handlowej.

Po około dwóch godzinach para została ujęta przez pruszkowskich policjantów. Mężczyzna lat 17 decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Kobieta w związku z tym, że miała 16 lat przebywa w schronisku młodzieżowym.

Młodym sprawcom grozi do 15 lat więzienia.

Atak nożem na taksówkarza

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Do robót publicznych przymusowo , a nie do więzienia – jak trafią do więzienia to po wyjściu już nigdy nie pójdą do pracy i do starosci będą żyć na naszym utrzymaniu.

  2. Zgadzam się ze ludzi szczególnie tak młodych nie powinno się izolować ,zamykać w aresztach w Polsce w więziennictwie słowo resocjalizacja to kpina i żart , proponuje nawał godzin społecznych również , szczególnie ze prawda jest taka zosaną zdemoralizowani i do końca życia to podatnicy będą utrzymywać tych młodych póki co ludzi