Brukarze zrywają nawierzchnię z placu Litewskiego. Wszystko przez popękane płyty

IMG 20190710 101958
Naprawa płyt chodnikowych na placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Nawet do połowy sierpnia mogą potrwać prace naprawcze na placu Litewskim w Lublinie. Wszystko przez popękane płyty, które w wyniku naprężeń uległy uszkodzeniu.

Od kilku dnia na placu Litewskim możemy spotkać ekipę brukarzy, którzy zrywają płyty chodnikowe. Uległy one w ostatnim czasie uszkodzeniu.

Przy hotelu Europa i pomniku Unii Lubelskiej pod wpływem naprężeń doszło do uszkodzenia nawierzchni. Wykonawca prac wykona poszerzenie i naprawę spoin, aby poprawić wytrzymałość płytek” – tłumaczy Olga Mazurek-Podleśna z biura prasowego lubelskiego ratusza.

IMG 20190710 101944
Naprawa płyt chodnikowych na placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Brukarze dodatkowo muszą wykonać naprawę popękanych płytek lub kostek na całym terenie placu Litewskiego. Te prace mogę potrwać nawet do połowy sierpnia.

Za te prace miasto nie będzie musiało płacić, ponieważ są realizowane w ramach gwarancji.

Ostatnia usterka nawierzchni dotyczyła zapadniętej płytki przy fontannie linearnej na wysokości budynku poczty w lutym i została naprawiona w ramach bieżącego utrzymania.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.