Boże Ciało 2023. Czy sklepy są otwarte? Które sklepy czynne w czwartek, 8 czerwca?

sklep żabka
Sklep Żabka | fot. Dominik Wąsik

Sklepy otwarte w Boże Ciało 2023 to temat, na który informacji poszukuje wiele osób. Czy w święto, które wypada w czwartek 8 czerwca, sklepy i galerie handlowe będą czynne? Szczegóły dotyczące tego, jakie sklepy są otwarte w Boże Ciało 2023 i gdzie w tym dniu będzie można zrobić zakupy, publikujemy poniżej.

Sklepy otwarte w Boże Ciało 2023 – jakie sklepy są otwarte w czwartek, 8 czerwca? Czy tego dnia czynne będą sklepy takie jak Biedronka, Lidl, Kaufland, Carrefour, Leclerc, Netto, Intermarche, Aldi, Dino, Stokrotka, Selgros, Żabka? Gdzie w Boże Ciało zrobić zakupy? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy wszystko o sklepach otwartych w Boże Ciało 8.06.2023.

Boże Ciało 2023 – SKLEPY: otwarte czy zamknięte 8 czerwca?

W czwartek, 8 czerwca wypada Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. To jedno z najważniejszych katolickich świąt. Ustanowione zostało ku czci Najświętszego Sakramentu – tego dnia wierni wspominają Ostatnią Wieczerzę i towarzyszące jej przemienienie chleba i wina w ciało i krew Jezusa Chrystusa.

Działalność sklepów w Boże Ciało reguluje ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. W związku z tym w czwartek, 8 czerwca handel odbędzie się tylko w najmniejszych placówkach – pod warunkiem że za kasą stanie właściciel.

Dla wszystkich osób, które w czwartek chciały zrobić większe zakupy spożywcze lub udać się do galerii handlowej, nie mamy dobrych wiadomości – zdecydowana większość sklepów w Boże Ciało 2023 będzie zamknięta.

Sklepy otwarte w Boże Ciało 2023 – jakie sklepy są czynne 8 czerwca?

Mimo że 8 czerwca jest dniem ustawowo wolnym, to niektóre sklepy w Boże Ciało 2023 będą otwarte. Oznacza to, że w wybranych miejscach tego dnia bez problemu będzie można zrobić zakupy. Sklepy otwarte w Boże Ciało 2023 to m.in. wybrane sklepiki osiedlowe, Żabka, Lewiatan, Freshmarket, Carrefour Express czy sklepy sieci Stokrotka Express.

W Boże Ciało 2023 zamknięte będą wszystkie sklepy sieci Biedronka, Lidl, Kaufland, Carrefour, Leclerc, Netto, Intermarche, Aldi, Dino, Stokrotka, Selgros. Jeśli ktoś chce zrobić większe zakupy przed Bożym Ciałem, może je zrobić w środę, 7 czerwca.

Szczegóły dotyczące godzin otwarcia sklepów w środę 7.06 w linku:

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.