Bon turystyczny – do kiedy ważny? Jest nowa data ważności bonu turystycznego

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Do kiedy ważny Polski Bon Turystyczny? Sejm przyjął projekt ustawy, która wydłuża termin na dokonywanie płatności za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego.

Bon turystyczny do września 2022

Pierwotnie Polski Bon Turystyczny miał być ważny do końca marca 2022 roku. Zgodnie ze zmianami, będzie można go wykorzystać do końca września 2022 roku, a więc także w przyszłe wakacje. Nowelizację ustawy przyjął już Sejm, teraz trafi do Senatu. Ustawa następnie zostanie skierowana do podpisu prezydenta Andrzeja Dudy.

Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. Na dziecko z niepełnosprawnością – w sumie 1000 zł. Świadczenia nie można wymienić na gotówkę. Rodzic może nim płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne dla dzieci realizowane na terenie Polski.

Bon należy uruchomić na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Realizując płatność, rodzic podaje numer swojego bonu i jednorazowy kod, który przychodzi SMS-em podczas transakcji. Płatności bonem przyjmuje 28 tys. podmiotów w całej Polsce.



WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.