Bombardino Aperitivo – włoska tradycja aperitivo wkracza do Lublina

Bombardino 1
Bombardino Aperetivo

Przy ulicy Narutowicza w Lublinie zostanie wkrótce otwarty nowy lokal gastronomiczny – restauracja Bombardino Aperitivo bazująca na włoskiej kulturze aperitivo.

Bombardino Aperitivo to nowe miejsce na gastronomicznej mapie Lubline. Będzie to miejsce, w którym najważniejsze jest celebrowanie chwil i błogi wypoczynek, a to wszystko przy filiżance najlepszej pod słońcem kawy i z talerzem wypełnionym po brzegi doskonałym jedzeniem. Tutaj znajdziesz też szeroki wybór cocktaili, które będziesz mógł spożywać w gronie najbliższych znajomych, podczas wieczornych spotkań.

Otwarcie lokalu jest zaplanowane na koniec października, ale już teraz możesz zobaczyć zapowiedzi oferty lokalu na stronie Facebook www.facebook.com/BombardinoAperitivo. Co w nim znajdziesz? Na razie jest to wielka tajemnica, ale najważniejsza będzie sama kultura aperitivo.

Czym jest kultura Aperitivo?

Kultura aperitivo to kultura celebracji chwili. To bycie tu i teraz i delektowanie się życiem oraz emocjami w towarzystwie bliskich nam osób – rodziny i przyjaciół. To wyborna kawa i kolorowe koktajle pite w towarzystwie ludzi, którzy nas rozumieją oraz ciekawe rozmowy o tematach ważnych i ważniejszych. W kulturze aperitivo ważne są momenty, doznania i smaki – np. lampka doskonałego Prosecco wzmagająca apetyt na główne danie oraz kawa wieńcząca doskonały posiłek.

W Polsce kultura aperitivo jest stosunkowo mało znana – dopiero raczkuje, ale jest doceniana przez coraz większą liczbę ludzi. Słowo aperitivo wywodzi się z języka włoskiego i oznacza po prostu koktajl (alkoholowy lub bezalkoholowy) zaostrzający apetyt. Podczas tego niemalże radosnego oczekiwania na pyszne danie jest czas na to, by się zatrzymać, nacieszyć chwilą, obserwować i odczuwać.

We Włoszech zwyczaj ten jest bardzo popularny i nierozerwalnie związany z pielęgnowaniem relacji międzyludzkich. W Polsce też tego potrzebujemy, bo życie mija nam zbyt szybko, a pośpiech dnia codziennego sprawia, że zapominamy o tym, co najważniejsze.

W Bombardino Aperitivo spędzisz czas całkiem inaczej – odpoczniesz, nacieszysz się obecnością innych ludzi, spróbujesz niebanalnej kuchni, posłuchasz relaksującej muzyki i doskonale zjesz, a to wszystko całkiem niedaleko od domu.

  |      CHCĘ WIĘCEJ        |

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.