Po uruchomionym w grudniu 2022 r. punkcie obsługi kierowców w Warszawie przyszedł teraz czas na Lublin. Bolt zaprosi do takiego punktu każdego z kierowców aplikacji na przymusową weryfikację. Pracownicy Bolt sprawdzą również pojazdy, którymi świadczone są przewozy.
Bolt zaostrza wymogi wobec kierowców i pojazdów
Każda osoba, która chce zarejestrować się na platformie Bolt jako kierowca, musi przedstawić: dokument tożsamości (paszport lub dowód osobisty), prawo jazdy, zdjęcie oraz dokument o niekaralności pobrany z Krajowego Rejestru Karnego. Bolt wymaga również od kierowców potwierdzenia przejścia badań medycznych i psychologicznych oraz okazania identyfikatora kierowcy taxi w miastach, gdzie taki obowiązuje.
Wprowadzone zmiany dotyczą nie tylko nowych kierowców, ale i osób, które już wcześniej współpracowały z platformą. Wszyscy, którzy od 1 stycznia 2023 roku nie dostosowali się do nowych wytycznych, nie dostarczyli niezbędnych dokumentów, zostali zablokowani i stracili dostęp do platformy, a tym samym możliwość świadczenia usług za pośrednictwem Bolt.
Wprowadzone zmiany dotyczą także samochodów. Od 1 stycznia Bolt wymaga od kierowców okazania nie tylko ubezpieczenia pojazdu i dowodu rejestracyjnego, ale także wypisów z licencji na każdy pojazd. Bolt sprawdza, czy współpracujący z nim przedsiębiorcy posiadają licencję na wszystkie gminy, w których chcą świadczyć usługi, licencja musi być wpisana do rejestru Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).
Kolejnym wymaganiem jest okazanie zdjęcia prawidłowo oznaczonego auta (znak boczny i lampa taxi) wraz z widoczną tablicą rejestracyjną.
Punkt Obsługi Kierowców Bolt Lublin
Aby dostarczanie dokumentów i ich weryfikacja przebiegały sprawnie, Bolt w grudniu 2022 r. uruchomił w Warszawie Punkt Obsługi Kierowców. Od tego czasu, osobistej weryfikacji poddało się już ponad 2 tys. kierowców, chcących oferować przejazdy z aplikacją Bolt.
Teraz Bolt zapowiada otwarcie kolejnych 27 punktów. Już w kwietniu pojawi się on w Lublinie, Gdańsku i Poznaniu, a w maju we Wrocławiu, Krakowie i Łodzi. Kolejne w Szczecinie, Białymstoku, Rzeszowie, Bydgoszczy i Katowicach zostaną otwarte jeszcze w pierwszej połowie tego roku.
W punktach kierowcy przedstawią konieczne dokumenty, a specjalnie przeszkolony zespół Bolt szczegółowo je zweryfikuje przed dodaniem do platformy.
Od wdrożenia rygorystycznej weryfikacji kierowców i zablokowaniu 8 tys. tych z nich, którzy nie dostosowali się do nowych zasad, liczba zgłoszeń dotyczących napastowania w przejazdach spadła o 70% r/r. Uruchomienie pierwszego Punktu w Warszawie pozwoliło nam dobrze poznać wymagania, jakie powinno takie miejsce spełniać – podkreśla Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce.
Podczas wizyty w Punkcie Obsługi Kierowców, zespół Bolt sprawdzi również pojazd, którym kierowca będzie przewoził pasażerów. W trakcie weryfikacji pojazdu sprawdzane jest prawidłowe oznakowanie miejsce auta (numer boczny, symbol miasta oraz lampa taxi) oraz dowód rejestracyjny z zaświadczeniem ze stacji kontroli pojazdów o pozytywnym wyniku badania technicznego.
Ważny temat? Prześlij newsa!
Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.
Bądź na bieżąco z Lublinem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!
Dodaj opinię