Bolt i Lime wprowadziły nowe cenniki. Więcej zapłacimy za hulajnogi

Hulajnogi Bolt na parkingu dla hulajnóg
Hulajnogi Bolt na parkingu dla hulajnóg | fot. Dominik Wąsik

Firmy Bolt i Lime zdecydowały się na podwyższenie swoich cenników dla hulajnóg elektrycznych w Lublinie.

Lublin – hulajnogi elektryczne Bolt i Lime

Hulajnogi elektryczne w naszym kraju są coraz popularniejszym środkiem transportu, zwłaszcza w większych miastach. W Lublinie funkcjonują dwie wypożyczalnie elektrycznych hulajnóg – Bolt i Lime.

Jeszcze w wakacje podróż zieloną hulajnogą estońskiego operatora (Bolt) kosztowała 20 groszy za minutę. We wrześniu operator postanowił podnieść kwotę do ceny sprzed wakacji, czyli 50 gr za każdą minutę użytkowania hulajnogi. Koszt odblokowania hulajnogi jest darmowy, lecz rezerwacja hulajnogi wynosi 25 gr za minutę (max 10 minut).

Zmiana cennika dotyczy również firmy Lime. W wakacje koszt minuty użytkowania hulajnogi wynosił 60 gr. Teraz za pierwsze trzy minuty musimy zapłacić 3 zł, a każda następna minuta to koszt 70 gr. Lime nie pobiera opłat za odblokowanie hulajnogi, ani rezerwację do 10 minut.

Przypomnijmy, że od 30 sierpnia strażnicy miejscy mają nowe uprawnienia. Mogą karać mandatami kierujących hulajnogami elektrycznymi. Nowe przepisy obowiązują również rowerzystów i użytkowników urządzeń transportu osobistego (UTO). Szczegóły: Posypały się pierwsze mandaty dla użytkowników hulajnóg elektrycznych

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.