Bolt czy taxi? Sprawdziliśmy trzy aplikacje do zamawiania przejazdów w Lublinie

Bolt czy taxi? Sprawdziliśmy trzy aplikacje do zamawiania przejazdów w Lublinie
DAMEL Taxi w Lublinie | fot. Damian Gerhand // Spotted Lublin

Skończyły się czasy, gdy na taksówki czy tak zwane przewozy osób musieliśmy polować na ulicy. Nie musimy też już nigdzie dzwonić i czekać, aż centrala znajdzie czas, żeby nas obsłużyć. Wystarczy jedna z poniższych aplikacji, aby zamówić transport samochodem.

Jak podróżować taxi po Lublinie?

Podróżując po mieście, coraz częściej korzystamy z usług taxi. Jest to wygodna forma przejazdu, ponieważ możemy zamawiać kursy z dowolnego miejsca przez aplikację online oraz zaznaczać wszelkie aspekty dotyczące rodzaju taksówki, ilości potrzebnych miejsc, czy dogodnej dla nas godziny.

Ale jak bezpiecznie podróżować taxi? Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy świadczącej takie usługi? Przetestowaliśmy aplikacje trzech firm świadczących usługi przewozu osób w Lublinie i zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje w jednym miejscu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze danego przewoźnika?

Zamówienie taxi w Lublinie wydaje się łatwą rzeczą. Nie zawsze jednak klient zdaje sobie sprawę ze wszystkich warunków obowiązujących oraz dodatkowych możliwości, jakie wynikają z korzystania usług danej firmy. Dobrym udogodnieniem jest to, że większość przewoźników posiada aplikacje mobilne, dzięki którym w łatwy i szybki sposób zamówimy odpowiadający nam rodzaj taksówki w ustalone przez nas miejsce.

Podczas wyszukiwania kursu, warto zwrócić uwagę na podaną cenę. Niektórzy przewoźnicy podają cenę gwarantowaną a inni sugerowaną. Cena bowiem składa się z kilku czynników zależnych od wysokości stawki początkowej, długości trasy oraz godziny składanego zamówienia.

Ważną rzeczą jest także siedziba firmy. W przypadku pozostawienia rzeczy w taksówce, korzystając z lokalnych firm, możemy osobiście udać się do placówki, w celu jej odbioru. W przypadku wyboru firmy świadczącej usługi na terenie całego kraju, odzyskanie zagubionej rzeczy może okazać się kłopotliwe.

Jaką firmę wybrać?

Porównaniu poddaliśmy firmy świadczące usługi przewozu osób na terenie miasta Lublin. Pierwszą z nich jest Damel TAXI, drugą ALE TAXI, a trzecią Bolt. Wszystkie trzy aplikacje sprawdziliśmy z każdej możliwej strony, począwszy na instalowaniu, przez czytanie wszelkich wskazówek, aż po zamówienie kursu, a także jego odwołanie.

Ku naszemu zaskoczeniu, wszystkie te aplikacje mają informacje, których oczekiwaliśmy podczas danego kursu. Są dobrze dostosowane do prostej obsługi nawet przez osoby nieznające się na skomplikowanych działaniach w telefonie. W przypadku nieradzenia sobie z obsługą online istnieje możliwość poproszenia o kontakt telefoniczny, w celu omówienia szczegółów trasy i warunków przewozu.

W aplikacjach mamy dostęp do historii przebytych przez nas tras, możliwość mailowego kontaktu z usługodawcą oraz zapisania wszelkich danych potrzebnych do zamówienia kursu, a także do dokonywania płatności telefonicznych oraz online.

DAMEL Taxi w Lublinie | fot. Damian Gerhand // Spotted Lublin

Damel TAXI

Jest to firma posiadająca swoją siedzibę w Lublinie. Instalacja aplikacji, jak pozostałych, zajmuje kilka minut. Wystarczy wejść w narzędzie pozwalające ściągnięcie tej aplikacji, zapisać ją w pamięci urządzenia i cieszyć się z możliwości korzystania.

Logując się, podajesz swój telefon oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych i możliwość lokalizacji naszego urządzenia, w celu lepszego dostosowania jej pod własne potrzeby. W aplikacji widać widoczną mapkę, na której pokazane są dostępne, poruszające się taksówki.

Możemy skorzystać z możliwości zapisania danych takich jak numer karty płatniczej, czy ulubionych miejsc, które po kliknięciu automatycznie ustawiają docelowe miejsce dowozu. Cena w aplikacji uwzględnia wszelkie dodatkowe koszta związane z rodzajem zamówionego kursu. Nie musimy przejmować się niespodziewanymi kosztami, gdyż zapłacimy dokładnie za to, co uwzględniliśmy w zamówieniu.

ALE TAXI

Podobnie jak poprzednia firma, ALE TAXI jest firmą z Lublina. Instalacja aplikacji przebiega podobnie. Podajemy swoje dane niezbędne do zamawiania kursów online oraz mamy możliwość zapisania w pamięci danych poufnych jak numer karty płatniczej. Tutaj również możemy zapisać stałe adresy, jakimi jest dom, praca czy inne często odwiedzane miejsce.

Na stronie głównej widać wolne, poruszające się taksówki w naszej okolicy. Aplikacja ma możliwość zamawiania tras z możliwością wyboru liczby miejsc, rodzaju samochodu, dodatkowych bagaży czy przewozu zwierząt. Cennik umieszczony jest na stronie internetowej. Uwzględnia on wszystkie opłaty, zatem możemy wcześniej dokładnie sprawdzić, ile zapłacimy za dodatkowy bagaż.

Bolt

Znana firma przewoźnicza świadcząca usługi na terenie całego kraju. Posiada placówki w wybranych miastach Polski. Instalacja aplikacji jest równie szybka i prosta. Tu również podajemy wszelkie dane potrzebne do zamawiania kursów. W menu mamy możliwość dodania rodzaju preferowanej płatności oraz zapisania numeru karty płatniczej.

Strona główna, jak w pozostałych aplikacjach, przedstawia mapę naszej lokalizacji z zaznaczonymi w pobliżu znajdującymi się taksówkami. W firmie Bolt ceny ustalane są według poszczególnych danych, jakimi jest cena minimalna, opłata za start, opłata za kilometr, bądź minutę, rodzaj wynajmowanego auta oraz ilość miejsc.

Jak porównać odpowiadającą nam trasę?

Jest to niezmiernie łatwe. Wystarczy wpisać w poszczególnych aplikacjach punkt początkowy (jeśli ma być inny od obecnej lokalizacji, w jakiej się znajdujemy) oraz punkt końcowy. Przykładowo chcemy się udać z ulicy Chodźki, na ulicę Staszica w godzinach wieczornych.

W aplikacji Damel TAXI dostajemy jasną informację o gwarantowanej cenie przejazdu, w tym przypadku to 10 zł oraz o szacowanym czasie oczekiwanie. W aplikacji ALE TAXI widać szacowaną cenę przejazdu szacowany czas oczekiwania na przewoźnika. W Bolt widnieje tak samo czas oczekiwania oraz cena wynosząca ponad 12 zł. Cena ta jest szacowana, czyli może ulec zmianie, jeżeli trasa będzie odbiegać od pierwotnie wyznaczonej, a także, gdy kierowca będzie zmuszony uiścić dodatkowe opłaty w formie np. biletu parkingowego.

Mamy tu więc pewną różnicę, cena gwarantowana oraz szacowana. Ta pierwsza nie może ulec zmianie, druga zaś może się zmienić ze względu na pozostałe czynniki. Czas zamawianego kursu jest równie ważny. W firmie Bolt, po godzinie 16 cena drastycznie ulega zmianie. Jest to związane z prawem popytu i podaży.

Wybierając trasę z ulicy Mełgiewskiej na ul. Choiny, w godzinach porannych, widzimy znaczną różnicę. W aplikacji Damel TAXI cena, jaką zapłacimy za kurs, wynosi 19 zł zaś w Bolt prawie 44 zł. Porównując trasę Wyżynna-Zakopiańska, w Damel TAXI zapłacimy gwarantowaną cenę 21 zł, a w Bolt szacowana wynosi prawie 20 zł. Przy trasie pomiędzy ulicami Chodźki a Dolińskiego, w Bolt zapłacimy prawdopodobnie 12 zł, a w Damel TAXI gwarantowane 10 zł.

Porównanie cen przewozu w aplikacjach

Patrząc na szczegółowe dane zamówienia, jest jeszcze jedna różnica pomiędzy tymi przewoźnikami. W firmach Damel TAXI oraz ALE TAXI nie płacimy dodatkowych kosztów wynikających z rezygnacji zamówionego kursu, w firmie Bolt taka opłata istnieje. Wynosi ona 10 zł, zatem przed zamówieniem taksówki warto sprawdzić podane dane oraz przemyśleć, czy zamówienie zostało złożone poprawnie.

Każda firma świadcząca usługi przewozu osób w Lublinie dokłada wszelkich starań, by klient był zadowolony ze świadczonych mu usług. Dogodnym rozwiązaniem jest pobranie aplikacji na telefon, w celu szybkiego i prostego zamawiania kursów. Ceny przejazdu zależą w niektórych firmach od wielu czynników, zatem przed dokonaniem ostatecznego zamówienia, warto je porównać z innymi przewoźnikami.

20 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Jeżdżę taksówkami, głównie Ale taxi oraz Echo, czasami Czwórki. Czasy starych zapyziałych sałat już minęły. Nie zdarzają się samochody brudne czy zaniedbane. W echo jest może odrobinę gorzej, w ALE natomiast samochody są świeże. Nigdy mi się nie zdarzyło żeby kierowca pojechał złą drogą. Dojeżdżam codziennie do pracy taksówkami, mam porównanie. Z boltem pojechałam 3 razy żeby sprawdzić co i jak. Raz tylko wyszło taniej, natomiast bałam się o swoje zdrowie a kierowcy ani słowa po polsku. Ukraińskie disco za to hulało jak ta lala. Oczywiście wybór należy do klienta, natomiast jakość usług jest nieporównywalna na korzyść taxi.

 2. Tyle lat jeżdżę taksowkami i tylko raz mi się zdarzyło że byłam niezadowolona – jak wsiadłam na PKP do czerwonego Mercedesa w którym smierdzialo zgniłym jajem i zapłaciłam krocie. W jednej kolporacji mam nawet spory rabat za staż i cena zwykle niższa niż u bolta.
  Skąd pomysł ze w Lublinie to potrzebne? Nie wiem. Mi tam wystarczają nasze taksówki.

 3. Widać że materiał sponsorowany przez Damel Taxi, co nie zmienia faktu, że faktycznie z reguły jak potrzebuje jechać boltem to jest droższy niż wyliczenia taxi. Ciekawe, bo miało być tak tanio niby ???

 4. w bolcie za rezygnacje trzeba płacić? wcześniej tego nie widziałem…..

 5. Artykul sponsorowany przez taxi. Sprawdzilem kilka tras zarowno w Bolt jak i Damel Taxi i za kazxym razem w Bolt bylo duzo taniej. Z Kaliny do Świdnika na raclawicka w Damel taxi zaplacisz 39 zl a w Bolt 30 zl z kaliny na Naleczowska w Bolt 14 zl a w Damel 18 zl. Co by nie bylo zawsze Bolt tanszy

 6. Korzystałem z kilku korporacji w Lublinie, korzystałem również z bolta, niestety potwierdzę to co zawarte w artykule. Niestety lepiej i często taniej jest wybrać jedną z korporacji taxi w Lublinie. Raz, że bezpieczniej, dwa, że znajomość miasta potrafi uratować sytuację kiedy się spieszymy. Ponadto są korporacje pokroju Ale taxi czy czwórki gdzie mamy szansę jechać wygodnym autem, starszym niż te w bolcie ale jednak zadbanym i komfortowym. Bolt ma dużo do poprawy i na pewno będę od czasu do czasu korzystał z ich usług aby monitorować zmiany.

 7. I właśnie dlatego zrezygnowałem z Bolt… Ciągle jakieś mnożniki itp.. Wolę zwykle taxi..

 8. A gdzie pierwsza i najpopularniejsza aplikacja iTaxi? Smieszne porownanie w tym artykule, wgl. Nie widac sponsoringu xDD

 9. Ten Bolt to jakieś nieporozumienie. W sobotę 2 razy droższe niż Taxi za wątpliwej przyjemności podróż chyba z Hindusem który uczył się jeździć i obsługi nawigacji. Oczywiście ani słowa po polsku. Nigdy więcej…

 10. Ciekawe. Bolt miał być tańszy i wygodniejszy. Jest droższy, a z kierowcą nie da się nawet ustalić, gdzie ma się zatrzymać.

 11. Nadmienię że jestem kierowcą i nie korzystam już ani z Taxi ani z Bolta, pomyślałem zainstaluję apkę Bolta i zobaczę sam bo różnica jest mega wpisałem że chcę dojechać z Mełgiewskiej na Choiny i trochę jestem zdziwiony bo wyświetliło mi cenę Bolt 17.73zł a Comfort 25.02 zł więc czemu taka różnica wpisałem raz jeszcze tak samo tylko że nie wyświetla mi że jadę przez s12 😀 pewnie jak by mnie wiozła Taxi cena była by też adekwatna do odległości a czy przypadkiem to nie było by poza strefą co i licznik wtedy do góry by poszedł ? To tak sobie sprawdziłem jak radziliście 🙂

 12. Nie wierzę, jak można porównywać świadczenie usług przewozu osób przez osoby które robią to legalnie ze świadczeniem usług przewozu osób które robią to nielegalnie i w razie kontroli dostają kary po 12 000 zł za nielegalny przewóz osób a takie właśnie osoby jeżdżą w firmie Bolt. Dlaczego państwo nie poruszyliście tego że tak powiem ironicznie drobnego szczegółu że przyjechał po państwa nielegalny Przewoźnik nieoznakowanym pojazdem i bez pozwolenie na zarobkowy przewóz osób czyli bez licencji taxi?!

 13. A mi w bolcie chamy jedne naliczyli 200 zł, że niby pusciłem pawia? i nie bylo opcji, reklamacji złodzieje !!! Już nie mowie, że pseudo kierowcy specjalnie źle podjezdzaja, aby 10 zł z konta sciagnać złodzieje!!!

 14. Z tego co widzę, to z Bolta korzystają osoby które nigdy nie jeździły taxi. I powtarzanie, że przecież to tanie, mnie bawi. W dłuższym czasie korzystania wychodzi drożej. Jazda pod prąd czy pod zakazy to norma w Bolcie. We wtorek Lubartowską pod górę w stronę Bramy Krakowskiej (pod zakaz) pakował Bolt skręcając w Cyruliczą (ulica jedno kierunkowa, pod zakaz). No mistrz po prostu, dwa wykroczenia za jednym zamachem. Wolę taksówki.

 15. Wszystko ładnie pięknie, a dlaczego nie zostało porównane e-taxi, gdzie w aplikacji też można podpiąć kartę i płacić za kurs, bezpośrednio przez apke??

 16. Powiem szczerze mało jeździłem taksówkami bo uważałem że to drogi sport. Odkąd weszła aplikacja bolt zacząłem używać podwozów. Skusiły zwłaszcza pierwsze kursy -50% 🙂 potem odkryłem (dzięki kierowcy bolta hehe) że taxi w Lublinie są równie tanie. Teraz zawsze porównuje ceny przed zamówieniem. I powiem szczerze że 4 na 5 zamówień wychodzi taniej taksówka. Co do jakości usług też na plus tradycyjne taxi. Choć nie miałem jakiś dziwnych przygód z boltem, to widać nieznajomość miasta przez wielu ich kierowców. Pozdrawiam serdecznie czytających.

 17. Miało być taniej i wygodniej i szybciej. Chłopcy i Panie które siedzą za kierownicą bolta w większości nie wiedzą jak jeździć nocą po miescie, sygnalizacja gaśnie i nagle jest problem kto ma pierwszenstwo. Po pewnej przejażdżce już nie wsiądę do bolta, potem wyszło na dodatek że w razie wypadku nie mam ubezpieczenia w takim aucie. Tfu jako pasażer chyba powinienem być poinformowany o braku wykupionego ubezpieczenia dla mnie ????? Pomijam już średnią wieku kierowcow….

 18. Miało być taniej a wyszlo jak zwykle szkoda że porównano tylko dwie korporacje taxi osobiście korzystam z takiej opcji w eko z podpiera karta i
  znam orientacyjna cenę przed kursem nieraz w nocy wracając wyszło połowę tego co w błocie pokazywało a przynajmniej przyjechał samochód normalnych rozmiarów co przy wzroście ponad dwa metry ma znaczenie bo w fabii nie da się usiąść wygodnie