Bolt uruchomił w ubiegłym tygodniu już piąty w Polsce Punkt Obsługi Kierowców, tym razem w Lublinie. Punkt ma za zadanie fizyczną weryfikację dokumentacji potwierdzającej tożsamość kierowców świadczących usługę przejazdów za pośrednictwem aplikacji Bolt, a w rezultacie poprawę jakości i bezpieczeństwa usługi. W lubelskim punkcie dziennie będzie mogło by weryfikowanych nawet 150 kierowców.
Kierowcy Bolt na świeczniku. Badane będzie niemal wszystko
W lubelskim Punkcie Obsługi Kierowców wykwalifikowani pracownicy Bolt będą weryfikować tożsamość kierowców, sprawdzając dowód tożsamości, prawo jazdy oraz zaświadczenie o niekaralności. Ponadto, przed rozpoczęciem przejazdów z aplikacją Bolt, konieczne będzie również potwierdzenie przejścia badań medycznych i psychologicznych oraz dostarczenie wydawanego przez urząd miasta identyfikatora kierowcy taxi. Kierowcy muszą posiadać także odpowiednie oznakowanie na samochodzie, którym wykonywana jest usługa przejazdów za pośrednictwem aplikacji Bolt.
– W ubiegłym roku wprowadziliśmy zaostrzoną kontrolę kierowców wykonujących przejazdy za pośrednictwem aplikacją Bolt. Już dzisiaj widzimy, że nasze działania są skuteczne – według danych, liczba zgłoszeń spadła aż o 70%. Otwarcie lubelskiego Punktu Obsługi Kierowców, to kolejny krok, który zapewni, że każda kierowczyni i kierowca przewożący osoby za pośrednictwem naszej platformy będą świadczyć usługę na najwyższym poziomie.
– mówi Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce
8000 tys. kierowców mniej na aplikacji
Bezlitosne kontrole to bezpieczeństwo pasażera. Odtąd ok. 30% z 8000 zablokowanych kierowców dostarczyło brakujące dokumenty, co pozwoliło na ponowne umożliwienie im współpracy z platformą Bolt. Pozostali kierowcy, którzy nie przedstawili obowiązkowych dokumentów, pozostają trwale zablokowani i nie mogą wykonywać przejazdów z naszą aplikacją.

Przy poprawie bezpieczeństwa pomaga AI
Oprócz szczegółowego sprawdzania kompletu dokumentów, Bolt prowadzi również weryfikację tożsamości kierowców w czasie rzeczywistym, za pomocą sztucznej inteligencji. Podczas logowania się do platformy, kierowca może zostać wyrywkowo poproszony o zrobienie sobie zdjęcia selfie i przesłania go do weryfikacji.
Panie mają czuć się bezpieczniej
Wszystkie przejazdy w aplikacji Bolt są śledzone za pomocą sygnału GPS, a ich trasa jest zapisywana. Monitorowany jest również czas trwania przejazdów, co pozwala na wykrycie nieoczekiwanie długich przystanków podczas przejazdu.
Bolt również jako jedyna aplikacja na rynku uruchomiła w Polsce na taką skalę kategorię Kobiety dla kobiet, która działa aktualnie w 9 miastach i miesięcznie odpowiada za nawet 30 tysięcy przejazdów.

Czujesz zagrożenie podczas przejazdu z kierowcą? Zgłoś to przez aplikację
Przeprowadziliśmy szeroką kampanię na temat rozwiązań bezpieczeństwa dostępnych w aplikacji, takich jak:
- opcja udostępnienia przejazdu
- przycisk łączący z numerem alarmowym 112
- przycisk awaryjnie kończący przejazd
Ważny temat? Prześlij newsa!
Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.
Bądź na bieżąco z Lublinem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!
Dodaj opinię