Bolt bierze się za kierowców. Obowiązkowe oznakowanie pojazdów, weryfikacja dokumentów przez pracowników platformy

bolt
Zdjęcie ilustracyjne: samochód Bolt | fot. Dominik Wąsik

Bolt zapowiedział inwestycję 10 milionów złotych w poprawę bezpieczeństwa przewozów. Wszystkie samochody osób współpracujących z firmą będą musiały być odpowiednio oznaczone. Natomiast sami kierowcy będą musieli stawić się osobiście w biurze Bolt, celem weryfikacji dokumentów.

Zmiany dla kierowców Bolt

Bolt to platforma do zamawiania przejazdów, która za pomocą aplikacji na smartfony łączyć kierowców oferujących przejazdy i pasażerów. Jest jedną z dwóch największych firm działających na terenie naszego kraju. Jej przedstawiciele zapowiedzieli inwestycję 10 mln zł na wdrożenie rozwiązań mających na celu podniesienie jakości i bezpieczeństwa przejazdów taksówkami.

Podstawową zmianą wynikającą z nowych standardów jest obowiązkowe oznakowanie samochodów, co będzie weryfikowane poprzez wymóg dostarczenia zdjęcia pojazdu. Wszystkie pojazdy Bolt będą oznakowane jako taksówki, co ma pozwolić uniknąć jakichkolwiek pomyłek. Obecnie wielu kierowców świadczy usługi jednocześnie dla kilku platform: Bolt, Uber i Free Now.

Bolt uruchomi również Punkty Obsługi Kierowców. Pierwszy zostanie otwarty już na początku przyszłego roku w Warszawie. Kolejnych 11 powstanie w największych polskich miasta, w tym również w Lublinie. W punktach tych kierowcy będą musieli przedstawić wymagane dokumenty, a specjalnie przeszkoleni pracownicy będą je szczegółowo weryfikować. Wszelkie nieprawidłowości będą ujawniane i zgłaszane do pośredników celem ich usunięcia.

Partnerzy Bolt będą musieli dostarczyć kopie identyfikatorów kierowców taxi, które muszą znaleźć się w miejscu widocznym dla pasażerów. Bolt chce weryfikować, czy dany kierowca przebył odpowiednie badania psychologiczne i medyczne, jakie są wymagane przy tym zawodzie. Kierowcy oraz partnerzy mają czas na dostarczenie dokumentów do końca grudnia.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Haha taa, dupa sie pali to trzeba cos robic pod publiczke. I tak nic sie u was nie zmieni. Powstaliscie lamiac i omijajac prawo bo dobrze za tym lobbowaliscie u sprzedajnych politykow i decydentow. Liczy sie tylko pieniadz dla was nic wiecej. Zadne bezpieczenstwo pasazerow. Gdyby nie naglosnienie w mediach o polowaniu na kobiety to nic byscie nie zrobili. Masakra kto wogole decyduje sie korzystac z tej gowno uslugi. #fckuberboltfreenow

  2. Niech Bolt się weźmie za siebie i przestanie oszukiwać i kłamać oraz odda przywłaszczone pieniądze .

  3. Ciekawe jak zweriayfikują kierowców którzy ledwo mówią po polsku? Tlumaczy zatrudnia?