„Blokady reklam nie są dozwolone w YouTube” – taki komunikat wyskakuje użytkownikom korzystającym z adblocków

Blokady reklam nie są dozwolone na YouTube
Blokady reklam nie są dozwolone na YouTube

Aby oglądać bez reklam, użytkownicy YouTube muszą wykupić subskrypcję Premium. Są jednak użytkownicy, którzy nie chcą za to płacić i zamiast tego korzystają z adblocków reklam. YouTube podejmuje teraz wobec nich jeszcze bardziej rygorystyczne działania.

Blokady reklam nie są dozwolone w YouTube

W wyskakującym banerze YouTube informuje: „Blokady reklam nie są dozwolone w YouTube”. Jednak niektórzy użytkownicy nie zwracają zbytniej uwagi na tę informację. Wreszcie okno można ponownie zamknąć jednym kliknięciem.

W dalszej części komunikaty czytamy, że YouTube wykrył w twojej przeglądarce dodatek adblock, który blokuje reklamy. Platforma wyjaśnia, że dzięki reklamom miliardy osób na całym świecie mogą korzystać z YouTube, a jeśli chcesz oglądać filmy bez reklam, możesz skorzystać z YouTube Premium.

Na ten moment taki komunikat otrzymują użytkownicy z Polski. Np. w Niemczech każdy, kto korzysta z adblocka, po obejrzeniu trzech filmów otrzymuje wiadomość, że musi albo zasubskrybować YouTube Premium, albo dezaktywować blokadę reklam dla platformy wideo. Każdy, kto nie zastosuje się do ostrzeżenia, zostanie sam zablokowany.

Korzystacie z YouTube Premium? Czy wolicie oglądać reklamy? Dajcie znać w komentarzu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.