Blisko 1 kg marihuany w przesyłkach pocztowych. Paczki nie trafią do odbiorców

Marihuana
Marihuana w przesyłce pocztowej | fot. KAS

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej ujawnili w przesyłkach pocztowych blisko 1 kg marihuany. Przesyłki z nielegalną zawartością skontrolowane zostały w Oddziale Celnym Pocztowym w Lublinie. Dalsze czynności prowadzi lubelska Policja.

Paczki z nielegalną zawartością

Podczas kontroli przesyłek pocztowych funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej trafili na dwie paczki z nielegalną zawartością. Oprócz zadeklarowanych przedmiotów znajdowało się w nich blisko 1 kg marihuany.

Funkcjonariusze prześwietlili urządzeniem RTG m.in. przesyłkę nadaną w Tajlandii, w której miały znajdować się obrazy. Wynik skanowania skłonił ich do przeprowadzenia szczegółowej rewizji zawartości paczki.

obraz
Obraz | fot. KAS

W ukrytych w obrazach foliowych woreczkach funkcjonariusze znaleźli susz roślinny. Przeprowadzone testy wykazały, że jest to marihuana. W sumie w przesyłce było ok. 950 g narkotyku. Nielegalny towar miał trafić do mieszkańca Tarnowa. Do zdarzenia doszło 20 stycznia 2024 r.

Marihuana w przesyłce pocztowej
Marihuana w przesyłce pocztowej | fot. KAS

Z kolei dwa dni później, funkcjonariusze z Oddziału Celnego Pocztowego w Lublinie poddali kontroli przesyłkę pocztową z Wielkiej Brytanii. Paczka miała trafić do odbiorcy w Jastrzębiu Zdroju i zgodnie z deklaracją miała zawierać słodycze.

Jak się okazało, w opakowaniu z żelkami znajdował się również foliowy woreczek z zielonym suszem. Badania potwierdziły, że to marihuana. W sumie w kontrolowanej paczce funkcjonariusze znaleźli blisko 40 g narkotyku.

Obie sprawy zostały przekazane do właściwych jednostek Policji.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.