Ukradli bankomat, a wyczyszczony sejf wyrzucili do Sanu. Policjanci zatrzymali sprawców

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży bankomatu w Biłgoraju. Są nimi mężczyźni w wieku 36, 44 i 47-lat. Wartość strat wyniosła ponad 360 tys. zł.

 

Do zdarzenia doszło w nocy z 20 na 21 maja br. Wówczas to sprawcy włamali się do jednego ze sklepów przy ul. Kościuszki w Biłgoraju. Ze środka skradli bankomat. Na miejscu zdarzenia pracowali technicy policyjni, zabezpieczano ślady, monitoringi, weryfikowano i sprawdzano każdą informację. Łączna wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 360 tys. zł.

 

Policjanci odnaleźli porzucony i „wyczyszczony” z pieniędzy sejf w Sanie, w okolicach Leżajska. Ważący ponad pół tony sejf wydobywany był z rzeki przez lubelskich antyterrorystów i miejscowych strażaków.

 

Pierwszy w ręce policjantów wpadł 36-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór. Został zatrzymany na ulicy, w okolicach miejsca zamieszkania. Kolejny sprawca, 44-latek z Warszawy, w międzyczasie trafił za kratki za inne przestępstwa popełnione w stolicy. Wczoraj został zatrzymany trzeci sprawca, to 47-latek z Żyrardowa. Przestępca siedząc za kierownicą osobowego renaulta podjął próbę ucieczki, szybko jednak został zatrzymany.

 

Jak się okazało trzej mężczyźni wcześniej już wchodzili w konflikt z prawem. Na swoim koncie mają głównie przestępstwa przeciwko mieniu. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat więzienia.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.