Bike Park przy ul. Janowskiej już gotowy! Otwarcie w sobotę

471255 458530647499320 29969048 o
Bike Park

Na tą informację środowisko BMX czekało bardzo długo. Po ponad 4 latach tor rowerowy Bike Park przy ul. Janowskiej zacznie ponownie funkcjonować.

Nie będzie wszystkiego co zostało obiecane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie, który przed przekazaniem toru rowerowego Bike Park przy ul. Janowskiej w ręcę Fundacji Rozwoju Sportu musiał wyremontować obiekt [Nadzieja dla Bike Parku przy ul. Janowskiej. Obiekt zmienia zarządcę, będzie remont].

Miasto ogłosiło przetarg na wyłonienie wykonawcy remontu toru przy ul. Janowskiej, w którym jako najkorzystaniejsza oferta została wybrana ta za kwotę 94,2 tys. zł. W przetargu miasto nie uwzględniło bramki startowej, bez której nie da się zorganizować jakichkolwiek zawodów BMX czy przeprowadzić prawidłowego treningu na torze.

– MOSiR w rozmowach zadeklarował się, że jeśli będziemy mieli taką potrzebę to wynajmie na swój koszt nam taką bramkę. Jeśli nie będziemy mieli tej bramki to nie będzie promocji tego toru i naszego miasta – mówi Michał Kusiński, wiceprezes Lubelskiego Klubu Kolarstwa Górskiego.

„Fuszerka” – tak podsumowali całość wykonanych prac rowerzyści z lubelskiego środowiska bmx. Mieli oni wiele zastrzeżeń do firmy, która realizowała remont. Prace obejmowały poprawę górki startowej oraz toru dla bmx.

– MOSiR miał probem z przypilnowaniem wykonawcy. Chodzi o m.in. ułożenie kostki brukowej, która dzięki naszej ingerecji została ułożona poprawnie. Świadoczone usługi za 94 tys. zł pozostawiały wiele do życzenia, lecz to nie przeszkadzało urzędnikom z MOSiR’u przy odbiorze obiektu – dodaje Kusiński.

Do akcji wkroczyli sami rowerzyści, który musieli wykonać niezbędne prace m.in. wyprofilowanie toru, ponieważ takie prace nie zostały uwzględnione w przetargu.

Otwarcie Bike Parku

– Mam przyjemność zaprosić na imprezę rozpoczynającą ponowne działanie Bike Park Lublin, która rozpocznie się w najbliższą sobotę tj. 1 września 2018 roku o godz. 13.00 na terenie obiektu Bike Park Lublin przy ul. Janowskiej 74 – zaprasza Marcin Bielski, prezes Fundacji Rozwoju Sportu.

Główną atrakcją wydarzenia będą pokazy jazdy BMX Racing. Ponadto w programie organizatorzy zaplanowali: warsztaty BMX Racing, strefę animacji dla dzieci, strefę dmuchanych placów zabaw i trampolin, strefę grill oraz pokazy malowania graffiti.

– Cieszymy się, że w końcu po czterech latach tor będzie funkcjonował ponownie. Dzięki temu będziemy mogli szkolić dzieciaki, a to jest dla nas najważniejsze. Zajęcia będą odbywał się dwa razy w tygodniu. Będą bezpłatne – mówi Kusiński.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.