Biegacze wracają nad Zalew Zemborzycki. Startuje jesienno-zimowa edycja biegów City Trail

Bieg City Trail nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie
Bieg City Trail nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie | fot. Radek Pizoń

W sobotę, 22 października startuje kolejna edycja lubelskiego cyklu biegów przełajowych – City Trail. Biegi będą rozgrywane na 5-kilometrowej trasie nad Zalewem Zemborzyckim. Zapisy trwają.

Biegi przełajowe City Trail Lublin 22/23

Jednym z elementów charakterystycznych City Trail jest niezmienność trasy, co pozwala na porównywanie wyników. Biegacze rywalizują na 5-kilometrowej trasie nad Zalewem Zemborzyckim. Start i meta biegu są zlokalizowane na polanie nad Zalewem Zemborzyckim – w pobliżu Kempingu Dąbrowa.

Terminy biegów City Trail w Lublinie w edycji 2022/2023 to: 22 października, 26 listopada, 17 grudnia, 7 stycznia, 11 marca. Przy zapisach na biegi obowiązują opłaty. Dla pojedynczego biegu to koszt 34,99 zł (płatność online) lub 40 zł (płatność w dniu zawodów). W przypadku zakupu pakietu (5 biegów w wybranym mieście + 1 w innym mieście) to 114,99 zł.

Cykl City Trail to również zawody dla juniorów. Są one skierowane do dzieciaków w każdym wieku. Dystanse są różne dla każdej kategorii wiekowej. Najmłodsi – mający mniej niż 4 lata oraz w wieku 5-6 lat – biegają 200 m (kategorie D0 i D1). Nieco starsi – 7- i 8-latkowie (kategoria D2) – mają do pokonania 400 m. Dzieci w wieku 9-10 lat (kategoria D3) pokonują 600 m, natomiast dzieci mające 11-12 lat (kategoria D4) oraz młodzież od 13 do 15. roku życia (kategoria D5) startują na 1 km.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.