Biedronka nie otworzy już sklepów w niedziele niehandlowe w woj. lubelskim i podkarpackim

Sklepy Biedronka otwarte w niedziele niehandlowe
Sklepy Biedronka otwarte w niedziele niehandlowe | fot. Dominik Wąsik

Po komunikacie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej dotyczącym planowanych kontroli otwartych sklepów w niedziele niehandlowe, sieć Biedronka poinformowała klientów, że jej sklepy będą zamknięte w niedziele objęte zakazem handlu.

Sklepy Biedronka zamknięte w niedziele niehandlowe

Przypomnijmy, że pod koniec lutego rząd zniósł obowiązujący zakaz handlu w niedziele niehandlowe. Taka decyzja była skutkiem apelu Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, która argumentowała, iż otwarcie sklepów w niedziele objęte zakazem handlu ma pomóc w organizacji pomocy dla uchodźców z Ukrainy.

Zniesienie zakazu handlu w niedziele dotyczyło wszystkich sklepów na terenie dwóch województw: lubelskiego i podkarpackiego. Z obejścia obowiązujących przepisów korzystać mogły sklepy przez ponad 2 miesiące. Sytuacja jednak zmieniła się po okresie świąt Wielkanocnych. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zapowiedziało kontrole sklepów, które będą otwarte w niedziele objęte zakazem handlu.

Czytaj więcej: Koniec z otwartymi sklepami w niedziele niehandlowe. Rząd zapowiada kontrole Inspekcji Pracy

Jedną z sieci, która skorzystała z możliwości otwarcia swoich sklepów na terenie woj. lubelskiego i podkarpackiego była Biedronka.

„W odpowiedzi na apele władz państwowych, w obliczu wzmożonego zapotrzebowania na produkty pierwszej potrzeby dla uchodźców, sieć Biedronka otworzyła sklepy na terenie województw podkarpackiego i lubelskiego również w niedziele niehandlowe” – czytamy w komunikacie biura prasowego Biedronka przesłanym do naszej redakcji.

„Obecnie zgodnie z komunikatem Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej sytuacja nie spełnia kryteriów nadzwyczajnej. Informujemy zatem, że wszystkie sklepy sieci Biedronka na terenie całego kraju, w tym w województwach lubelskim i podkarpackim, będą nieczynne w niedziele niehandlowe począwszy od 8 maja” – informuje sieć Biedronka.

Wyjątkiem jest 7 sklepów należących do sieci Biedronka, zlokalizowanych na dworcach kolejowych i autobusowych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Grudziądzu, Wrocławiu i Świeciu, które mogą być zgodnie z wyłączeniem ustawowym otwarte również w niedziele niehandlowe.

Zobacz także: Kalendarz niedziel handlowych w 2022 roku. Które niedziele będą handlowe?

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.