Nielegalna krajalnia i magazyn tytoniu koło Białej Podlaskiej. Są zatrzymani

Nielegalna krajalnia i magazyn tytoniu pod Lublinem | fot. KAS

Krajalnia i magazyn tytoniu pochodzącego z nielegalnych źródeł znajdowały się w jednej z miejscowości koło Białej Podlaskiej. W ręce funkcjonariuszy wpadło ponad 3,5 tony tytoniu oraz urządzenie do jego przetwarzania.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Białegostoku i Lublina oraz policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że w jednej z miejscowości w gminie Kodeń koło Białej Podlaskiej, funkcjonuje krajalnia oraz miejsce składowania tytoniu pochodzącego z nielegalnych źródeł. Mundurowi wkroczyli do pomieszczeń magazynowych przerywając przestępczy proceder.

W hali i w jednym z pięciu parkujących na posesji samochodów funkcjonariusze znaleźli worki zawierające w sumie ponad 3,5 t suszu tytoniowego i krajanki. W hali były też maszyny do jego przetwarzania, m.in. krajalnica i waga, a także 60 l spirytusu niewiadomego pochodzenia.

Zabezpieczony tytoń mógł być wykorzystywany do nielegalnej produkcji papierosów. Z takiej jego ilości przestępcy mogli wyprodukować co najmniej 3,5 miliona sztuk papierosów. Gdyby ujawniony przez funkcjonariuszy tytoń i spirytus trafiły na czarny rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 2,5 miliona złotych.

Na miejscu zatrzymano cztery osoby. Trzem śledczy postawili zarzuty popełnienia m.in. tzw. paserstwa akcyzowego i nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych. Grozi za to do trzech lat więzienia.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.